Forum

Sistemdeki internet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistemdeki internet yavaşlığı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@yusufdemir)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba öncelikle konuyu doğru yere mi açtım emin değilim. yanlış yer ise kusura bakmayın.

Sistemimde Metro 10 mb ve GSHDSL 3mb kullanmaktayım bunlar wacthguard xtm 505 e bağlı durumda

Hafta başında sistemde interttte aşırı yavaşlık olmaya başladı analizlerde 0,7mb ile 5 mb arası ölçüm alıyorum tüm bilgisayarları sanaldaki sunucuları tarama yaptım ve ilave olarak kaspersky removal tool ile tekrar tarama yaptım ama hiç bir şey çıkmadı telekom tarafı ile görüştüm onlarda problem gözükmedi.
Bu problem virüsten dolayı mıdır yoksa farklı sebepleri varmıdır.
xtm cihazı test ettim problem yok versiyon 11.9.3 kullanmakta.

Tecrübeli arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum ne yol izlemeliyim.

Gönderildi : 12/01/2016 12:17

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

firewall üzerindeki loglara bakın, çok bant genişliği yapan bilgisayarı bulmaya çalışın.

Ayrıca ilk olarak tüm networkü internetten kesin ve sadece tek bir bilgisayarla ölçüm yapın. Eğer yine yavaş ise watchguard dan şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

Gönderildi : 12/01/2016 16:10

(@hakan_gunduz)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Wireshark tarzı bir program kullanıp, ağındaki anlık paket transferlerini gözlemleyebilirsin.

Gönderildi : 12/01/2016 19:27

(@yusufdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yorumlarınız için teşekkürler problemin wacthguard dan olduğunu tesbit ettim cihazın kartı arızalanmış

Gönderildi : 13/01/2016 18:42

(@hasandemir-2)
Gönderiler: 7
Active Member

üstad merhaba , sorunun çözümüyle ilgili yada sorunun sebebiyle ilgili biraz detay paylaşabilirmisin, benzer sorunlar bende yaşıyorum

Gönderildi : 13/01/2016 20:56

(@yusufdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Sorun hafta başında oldu aşırı yavaşlık ve bağlantıda kopmalar vs metro 10 mb - 10 mb kullanmaktayım ölçümlerde 0,15 mb ile 1,7 mb ve bazen 4,6mb alabiliyordum ilk aklıma gelen virüs ve adc de sıkıntı idi sitemi kontrol ettim hiç bir problem ile karşılaşmadım bu arada watchguard ı kapatıp açmıştım swich leride aynı şekilde.
wacthguard versiyon 11.9.3 idi versiyon yükseltme yaptım 11.9.5 sıkıntı aynı 11.10.2 en son olarakta 11.10.4 yaptım ama cihaz ekranında hiç bir ibare gelmediğini görünce yedek olan flash kartı taktım 11.9.3 kurulu olanı ama aynı problem olunca eski flash kartı taktım yedek olanı kontrol ettiğimde cihaz üzerine 11.10.5 kurmuş olarak gördüm resetleme recovery mode güvenli mod çalıştırma denemelerimde başarısız olunca destek aldımcihazın kartında sıkıntı olduğu anlaşıldı. şuan serviste cihazım.

Gönderildi : 13/01/2016 21:07

Paylaş: