Forum

Gigabit Ağda Dosya ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gigabit Ağda Dosya Kopyalama Hızı Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,629 Görüntüleme
(@ihsanAscioglu)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar gigabit ağ kullanıyorum ana bilgisayardan 60gb lık oyunun iso dosyasını direk kopyaladıgım zaman 90mb hız ile kopyalıyor burada sorun yok.

Client bilgisayardan daemon tool ile ana bilgisayardan oyunun iso dosyasını gösteriyorum oyunu yüklüyorum fakat yükleme hızı 5mb lara iniyor.

Oyunu client bilgisayara 2. hdd den yüklersem kaynak izleyicisinden bakıyorum hdd yükleme hızı 60mb.

Bu hız farkı neden kaynaklanıyor ana masamın hdd okuma değerlerinde sorun yok.Sizce bu durum normal mi?

Gönderildi : 20/12/2015 16:15

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Bir dosyayı kopyalamanız lie bir dosyayı network'ten çalıştırmanız arasında fark var. Bir dosyayı kopyaladığınızda dosya olduğu gibi sizin diskinize kopyalanır. Ancak dosyayı ağdan çalıştırdığınızda ağdaki sıkıştırılmış olan iso dosyasını açar, işler , sıkıştırılan dosyayı açar, işler ve bu süreç tekrarlar dolayısıyla diğer kaynaklarıda kullanır ve bu süreç kopyalamadan yavaş ilerler. Ancak diski direk sunucuya bağlarsanız işlem daha hızlı gerçekleşir çünkü cpu ve ram kendi boarduna bağlı bir diskten işlemi yapmaya çalışır ve bu süreç daha hızlı ilerler.

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 22/12/2015 00:42

Paylaş: