Forum

Tplink ile uzak mes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tplink ile uzak mesafe de bağlantı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@ismailarslan)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Çalıştığım kurumda mikrotik ile yönettiğimiz bir ağımız var. Kablo ve acces pointler yardımıyla dağıtım yapıyoruz. Şimdi yanda ki binaya internet vermemiz gerekiyor. Kablo için uzak bir mesafe. Yaklaşık 500metre. Bu nedenle iki adet tplink noktadan noktaya uzak bağlantı ile çözmeye çalışıyorum. Birinciyi acces point olarak ayarladım ve demedim tamam. Ama ikincisi cliant modunda çalışıyor. Ama kendisi ip veriyor. Mikrotik kabul etmeyince bağlantı çalışmıyor. Ip dağıtımını engellemek için hangi ayarları yapmalıyım?

Teşekkürler...

Gönderildi : 20/11/2015 19:10

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

TpLink'i client modunda çalıştırdığınız zamanda Network ayarlarından DHCP yi kapatmanız gerekiyor ki kendi başına IP dağıtmasın, DHCP üzerinden IP alıp iç networkünüze dağıtsın.

Gönderildi : 20/11/2015 19:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar 

Çalıştığım kurumda mikrotik ile yönettiğimiz bir ağımız var. Kablo ve acces pointler yardımıyla dağıtım yapıyoruz. Şimdi yanda ki binaya internet vermemiz gerekiyor. Kablo için uzak bir mesafe. Yaklaşık 500metre. Bu nedenle iki adet tplink noktadan noktaya uzak bağlantı ile çözmeye çalışıyorum. Birinciyi acces point olarak ayarladım ve demedim tamam. Ama ikincisi cliant modunda çalışıyor. Ama kendisi ip veriyor. Mikrotik kabul etmeyince bağlantı çalışmıyor. Ip dağıtımını engellemek için hangi ayarları yapmalıyım?

Teşekkürler...

dhcp relay ozelligi var ise bunu açıp kendi networkunuzdeki dhcp'den ip dağıtabilirsiniz karşıya da

Gönderildi : 20/11/2015 19:59

Paylaş: