Forum

HP 830 8P Controlle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP 830 8P Controller

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@OkanYilmaz)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni aldığım ve kurulumuyla uğraştığım HP 830 8P bir controller cihazım var. Ayrıca yine buna bağlı HP 525-WW AP lerim mevcut. Murat Tunalıoğlu hocamın yazdığı 3 adet makale çok yardımcı oldu ve çok faydasını gördüm ona ayrıca teşekkür ederim. Yine kendisi müsait olurda cevap verebilirse mutlu olurum. 

Öncelikle sorunum Access Service den Authentication ve Password kismi. Burada Shared Key'i seçersem (WEP40, WEP104, WEP128 farketmiyor) ve bir parola verirsem verdiğim parola ile her bilgisayar wr a bağlanamıyor. Hatta bazılarında şifre bile sormuyor uzun bir süre beklettikten sonra bağlantı uzun sürdü network ayarlarınızı kontrol edin vs gibi bir hata veriyor. Ama ilginç olan cep telefonları vs aynı şifreyle girebiliyorlar. Bazı notebooklarda yapıyor bu problemi. OpenSystem and Shared-Key i seçersem ise bu sorun ortadan kalkıyor hepsi bağlanabiliyor. Fakat open system yazısı güvenlik konusunda beni endişelendiriyor. 

Ayrıca bildiğim kadarıyla WEP daha güvensiz ve kırılması kolay bir algoritma diye biliyorum yanılıyormuyum? diğer seneçekler neden yok controllerda (WPA, WPA2 vs) yada benmi birşeyi eksik yapıyorum? WEP le şifre koysam bile Open-System and Shared key i seçmem güvenlik açısından zafiyet yaratırmı? yada siz başka neler önerirsiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2015 15:12

(@OkanYilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yokmudur HP controller kullanan yada daha önce bu sorunla karşılaşmış olan acaba?

Gönderildi : 14/11/2015 21:45

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Aşagıdaki resim gibi yapabiliyor olman lazım.

Gönderildi : 16/11/2015 00:32

(@OkanYilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam hemen deneyim sonucu buraya yazacağım, çok teşekkürler.

Gönderildi : 23/11/2015 19:42

Paylaş: