Forum

Ubiquiti UniFi Ente...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ubiquiti UniFi Enterprise AP Hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@SerdarDIKEN)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba . İşletmede karşılıklı iki binam var.bunlar birbirlerini görüyorlar.

Birine A diğerine B dersek . A noktasındaki interneti B noktası taşımak istiyorum. Bunun için Ubiquiti UniFi Enterprise AP ( UAP ) aldım. 2 Adet.

Yapmak istediğim olay B Noktasında 2 cihazım var. Buraya kablolu internet vermek istiyorum. Duyduğuma göre Unifileri karşılıklı konuşturup Birinden sinyal verip diğerinin ethernet çıkışından kablo ile dağıtmak mümkünmüş bunun ayarını bilen varmı yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 12/10/2015 12:07

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kendi sitesindeki anlatım aşağıdaki gibidir :

https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/205142890-airMAX-Configure-a-Point-to-Point-Link-Layer-2-Transparent-Bridge-

iyi çalışmalar

Gönderildi : 12/10/2015 12:18

(@HARUNULUDAG)
Gönderiler: 8
Active Member

Söz  konusu  cihazların  misal  A noktasında  kablolu  şekilde  internet  yayını  yaptığın bir  cihaz olsun. 
B noktasında ise  bu     A  noktasından  sinyalleri alıp yayın yapacak  cihaz  olsun . 

Yapılacak işlem  Qubitinin  panelinde  B noktasına  koyduğun cihaz  gelip  Configaration -> Wirelss Uplink  gelip   burada  gördüğün   Access pointlerden   A  noktasındaki cihazi  seçerek yayın yapabilirsiniz .

Not: A noktasındaki cihaz down  olduğunda  B  noktasındakide  otomatik  down duruma düşecektir. 

Gönderildi : 23/10/2015 12:49

Paylaş: