Forum

Vpn üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn üzerinden internete çıkmak (RAS)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir sıkıntım var.

Evimde kullandığım ras sunucum var bunun üzerinde modeme bağlı external bacak vede external üzerinden yapılmış vpn var.

İçerdeki bilgisayarlarıma gateway olarak ras sunucunun ipsini veriyorum fakat gidip modem üzerinden internete çıkıyorlar.

Ben nasıl içerideki clientlerimi ras üzerinde dışarıya bağlı olan vpn üzerinden çıkarabilirim ?

Gönderildi : 11/10/2015 22:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Static route yazmayı denediniz mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/10/2015 12:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Şöyle bir sıkıntım var.

Evimde kullandığım ras sunucum var bunun üzerinde modeme bağlı external bacak vede external üzerinden yapılmış vpn var.

İçerdeki bilgisayarlarıma gateway olarak ras sunucunun ipsini veriyorum fakat gidip modem üzerinden internete çıkıyorlar.

Ben nasıl içerideki clientlerimi ras üzerinde dışarıya bağlı olan vpn üzerinden çıkarabilirim ?

Merhaba,

VPN kurduğunuda kurulu olan VPN de karşı networkün 0.0.0.0 şeklinde tanımlı olması gerekir bunu tanımlasanız bile modemlerde WAN arayüzlerinden gelen bağlantıda bulunan 0.0.0.0 routu directly connect olduğu için metric olarak önde olacak ve trafik WAN kısmına doğru akacaktır yani özel olarak modeminizin bunu desteklemesi lazım ayrıca VPN tarafında GW olarak karşıda bulunana cihazı kullanmaya çalışşsanızda VPN tanımları içinde olmadığı için karşı tarafa bu trafik gitmeyebilir.

Bunu düzeltmek için ya modeminizi bu tür sistemi desteklecek bir cihaz ile değiştireceksiniz yada karşı tarafa bir proxy kurup default route yerine proxy olarak oraya göstereceksiniz. 

Gönderildi : 13/10/2015 13:09

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member
Konu başlatıcı

Aslında gw olarak internete çıkmak için Windows ras makinemi kullanıyorum. Ras makinede içerdeki clientlerin isteklerini hazırda bulunan vpn bağlantısına static route yazarak hallettim.

Bu arada teşekkürler...

Keyifli çalışmalar 🙂

Gönderildi : 15/10/2015 02:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Aslında gw olarak internete çıkmak için Windows ras makinemi kullanıyorum. Ras makinede içerdeki clientlerin isteklerini hazırda bulunan vpn bağlantısına static route yazarak hallettim.

Bu arada teşekkürler...

Keyifli çalışmalar 🙂

Sorunu düzelttiğinize sevindim, ayrıca geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 15/10/2015 15:15

Paylaş: