Forum

Network Sorun Tespi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Sorun Tespiti

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@ahmetyuruk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Network'deki yavaşlıkları, ağ sorunlarını, yavaş veri transferlerini ve hatta sorunlu switch ve kablolama durumlarını görebileceğim bir software/harware var mıdır?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 29/06/2015 20:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Fiziksel olarak görebileceğiniz ancak kablo gibi cihazarı kontrol eden fluke network ürünleri var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/06/2015 22:38

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba;

Network'deki yavaşlıkları, ağ sorunlarını, yavaş veri transferlerini ve hatta sorunlu switch ve kablolama durumlarını görebileceğim bir software/harware var mıdır?

Teşekkürler... 

Yönetilebilir switchlerde, bir port üzerinden akan unicast/multicast/broadcat ve iyi kalite olanlarda TX/RX olarak anlık bayte değerlerini veren cihazlar var. Bu değerlere göre olağan dışı portları tespit edebilirsiniz ayrıca bu tür cihazlarda DHCP snooping, Storm kontrol, Loop kontrolü bir porta kaç cihaz takılabileceği gibi ayarlarda vardır.

Gönderildi : 08/07/2015 20:04

Paylaş: