Forum

Otel Network Tavsiy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Otel Network Tavsiye

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
693 Görüntüleme
(@oguzhancilenk)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Maksimum 90 kullanıcılı otelimize wifi network kurulumu yapmak istiyoruz. Otel 5 katlı. Aşağıda bir katın krokisini amatörce çizmeye çalıştım.

Kat genişligi büyük olmadıgı için her bir katta tek bir access point ile işimi halledebilecegim. Sizden rica kullanılacak ekipmanlar için marka ve model tavsiyesi.

Aklımda olan access point Cisco Linksys N300

Üzerinde wifi özelligi bulunmayan bir modem kullanmayı düşünüyorum. Modemler iki işi birden yüklenince (hem wifi hemde diger access pointlere dagıtım) bir süre sonra sorunlar çıkarmaya başlıyorlar. Yanlışsam düzeltin 🙂 Modem içinde marka ve model önerebilirseniz sevinirim.

[url= http://i.hizliresim.com/NqZrzg.pn g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/NqZrzg.pn g"/> [/img][/url]

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 25/05/2015 15:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Drytek Vigor Ap 800 kullanabilirsiniz. Geniş alanda sıkıntı olmayacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/05/2015 16:47

(@oguzhancilenk)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Modem için bir öneriniz var mı ?

Gönderildi : 26/05/2015 01:10

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhabalar bu yazdıklarım yeri görmeden sadece yorum yaparak yazdıklarım 
Bu ihtiyaç misafir networkü için sanırım ilk olarak tam olarak ihtiyacı 5*6 : 30 oda her oda için 3 cihaz bağlansa 90 yapar.tek noktada ap kör noktalarda sıkıntı çıkarabilir görüşündeyim 
yerinde olsam 2 ap koyarım birini asonsör kısmındaki oda önüne  diğerini ise  hol sağ kısıma koyarım
yapında  neler var bilmiyorum ben kendi yapımda hp ap kullanıyorum ve controller arayüz ile  yönetebiliyosun  tabi bütce uygun olurmu olmazmi bilmiyorum 
Rıza hocama ek olarak önerebileceğim Ap ise http://www.ubntturkiye.com/category/34/ubiquiti-unifi-access-point.html olabilir incele derim 
sadece olay wifi ile internet  vermekle kalmıyor sadece ön bilgi vereyim loglama  vs işlemleride önemli bu aşamada   

Gönderildi : 26/05/2015 02:18

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Verdiğiniz çizime göre katlar çok geniş değil, 2 katta bir kata 2şer ubnt AP koyun. UBNT nin hala varsa 3lü paketlerinden alın. Kablolaması iyi olmalı POE yaparsanız kartı çabuk yanıyor.

Gönderildi : 26/05/2015 02:26

(@oguzhancilenk)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/06/2015 11:11

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Verdiğiniz çizime göre katlar çok geniş değil, 2 katta bir kata 2şer ubnt AP koyun. UBNT nin hala varsa 3lü paketlerinden alın. Kablolaması iyi olmalı POE yaparsanız kartı çabuk yanıyor.

UBNT'lerin poe dışında adaptör girişi yok diye biliyorum. mecburen poe yapılmalı bu durumda. yanlış mıyım? 

Gönderildi : 04/06/2015 22:31

(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member

merhabalar

öncelikle wifi sinyal testi yapmanızı öneririm. bu sonuçlara göre ap sayısı daha kesin olacaktır. çünkü otelde kullanılan malzemeler ve duvarlar sinyali çok etkiliyor. ap lokasyonları ise ap oda içine konulabilir.

Gönderildi : 22/06/2015 15:59

Paylaş: