Forum

PFsense load balanc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PFsense load balancing + filezilla sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
369 Görüntüleme
(@mehmettektasli)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

büyük dosya boyutlarını filezilla aracılığı ile upload ediyorum 2 hattım var fiber 2+2 pfsense loadbalance ile hatları birleştirdim speet test de veya download yaparken sistem sorunsuz şekilde çalışıyor 4mbit uploadı görüyorum sıkıntıp server a ftp üzerinden dosya gönderirken sadece tek hattı kullanıyor.çözümü varsada ben bulamadım bu sorunuma yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu sorunu çözeyim diye uzun uğraş sonucu pfsense load balance  kurdum sonucu görünce çok can sıkıcı oldu yardımlarınız bekliyorum 

Gönderildi : 24/05/2015 04:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

pfsense inbound load balance yapar, yani dışardan içeri giren trafikte, karşı tarafı sunucuları buna müsade ediyor ise, farklı gw'ler üzerinde transfer sağlayarak, toplam download hızına erişebilirsiniz.

ancak yapmak istediğiniz outbound load balance, dışarı veri gönderirken sadece tek bir gw kullanabilirsiniz.

tavsiyem upload oranı yüksek olan hattınızı default gw olarak seçerek sürece devam edebilirsiniz.

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/05/2015 13:47

(@mehmettektasli)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımınız için teşekkür ederim karşı tarafta benim yani ben ilk kendi vds me gönderiyorum oradan da iş yaptığım kişiye dosyayı gönderiyorum bir nevi hem yedek hemde aynı dosya karşı tarafa başka bir lokasyon da lazım oldugunda hızlı bir şekilde dosyayı çekebiliyor 

1 gb iso diyelim bir dosya var bunu filezilla veya herhangi bir programla nasıl hızlı gönderebilirim. ben dosyayı gönderdiğimde bunun 500 mb lık bir bölümünü 1. hattan kalan kısmını aynı anda 2. hattan nasıl gönderebilirim idm nin dosya çekerken parçalara bölüp çekmesi gibi yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum 

Gönderildi : 25/05/2015 18:41

Paylaş: