Forum

Ağdaki Bilgisayarla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki Bilgisayarları Dışarıdan Bağlanan Kullanıcı Görmemesi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba aranızda yeniyim bir özel şirkette bilgi işlem departmanında çalışıyorum bir konu da yardımlarınıza ihtiyacım var workgroup çalışma grubunda 20 adet bilgisayar var fakat müşterilerimizde internete bağlanabilsinler diye access pointler var haliyle aynı çalışma grubunda olduklarından dolayı ağdaki bilgisayarlarımızı görebiliyorlar bu işlem için çalışma grubunu değiştirdim birşey farketmedi ben müşteriler ile mevcut ağımızı bir birinden ayırmak istiyorum bunun için önerileriniz nedir basit bir işlem ile çözebilirmiyim saygılar

Gönderildi : 14/05/2015 18:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

En iyi yöntem yönetilebilir switch veya 2 network yayını olan access point kullanmanızdır. Bu durumda imkanınız var ise eğer 2 internet hattı alıp bunları 2 network yayını yapan access point üzerinde bölebilirsiniz. İnternet trafikleri bile ayrı olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/05/2015 18:58

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member

Eğer firewall kullanıyorsanız yada modem dmz portundan farklı bir network ve dhcp yaratarak bu sorunu çözebilirsin. 

Gönderildi : 14/05/2015 19:04

(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yanıtlarınız içi teşekkür ederim konu geçmiş tarihli bir konu fakat çözümsüz kalmasın, fortigate 60d güvenlik duvarı ile ağları ayırdım ilginize teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Gönderildi : 24/04/2017 14:57

Paylaş: