Forum

Wi-Fi Çakışmas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wi-Fi Çakışması

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
432 Görüntüleme
(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Şirkette kullandığımız Cisco Aironet 1600 Accesslere bağlı clientlarda ping kontrolünde kopmalar meydana geliyor. Erişim süreleri değişiyor ve işlem zaman aşımına uğradı diyor. Nasıl çözüm bulabilirim. İlk başta TP-Link access point vardı onu devre dışı bıraktım daha iyi oldu fakat yine çok az erişim süreleri uzuyor ve bir iki clientta arada işlem zaman aşımına uğradı diyor

Gönderildi : 11/05/2015 15:07

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İki modemi farklı kanallarda çalıştırmayı denediniz mi?

Gönderildi : 11/05/2015 17:22

(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

İki modemi farklı kanallarda çalıştırmayı denediniz mi?

Yok hayır denemedim. Bunu peki nasıl yapabilirim veya mantığı nedir? 5 adet aynı cihazdan var lokasyon içerisinde.

Gönderildi : 11/05/2015 18:13

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Matığı wireless yanlış hatırlamıyorsam 13 yada 15 tane farklı kanal üzerinden çalışıyor. Modemlerde bu elle ayarlanabiliyor yada otomatik seçilebiliyor. Eğer aynı kanalda çalışan çok fazla cihaz varsa çakışmalar yaşanabiliyor.

Modeminizin markasını bilmiyorum ama modelini aratarak hangi menüde olduğunu rahatça görebilirsiniz.

Buradaki temel sorun her cihazınıza farklı kanal vermek sorunu çözmeyebilir. Adını hatırlamıyorum ama bir yazılım ile ortamdaki wifi kanallarını tarayarak en çok kullanılanları listeliyordu böylelikle az kullanılan kanal seçimi ile daha yüksek performans almanız mümkün. 

Gönderildi : 11/05/2015 19:03

Paylaş: