Forum

Uzak mesafe interne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak mesafe internet taşımak istiyoruz.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@AydinGunendi)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Köyümüz, bölgesinde TTnet santraline 6 Km. kablo uzaklığı var. Bu nedenle TTnet köyümüze abonelik kabul etmiyor. İnternet bağlantısı sağlıklı olmaz, kurum ile müşteri arasında sonradan sorun olur diye.

Bizde köy Derneği olarak bu sorunu kendimiz çözmek için araştırma içerisindeyiz.

TTnet santrali ile köyümüz kuş uçuşu 1.7 km. mesafede ve aramızda engel olarak ağaç bile yok, birbirini karşılıklı görüyor.  Biz 1 tane İP kamera ve 3 - 4 internet kullanıcısı olarak bu interneti taşımak istiyoruz.

Sorunsuz bir sistem kurmak istiyoruz, dernek olarak üstlendiğimizden dolayı sorumluluk dernek yönetimde olacak.

İnterneti sorunsuz taşmamız için bize hangi cihazları önerirsiniz. Konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/05/2015 14:48

(@murattunalioglu)
Gönderiler: 218
Estimable Member

Oraya interneti site site olarak profesyonel antenler ile taşımanız mümkün sorun yaşamazsınız ama biraz maliyet olur ama sorun teşkil etmez 

Gönderildi : 02/05/2015 15:23

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

3adet outdoor ap başlangıç için işinizi görecektir.

- 1 adet telekom tarafına 

- 1 adet köy merkezine

- 1 adet köy içinde yayın yapacak ürüne ihtiyacınız var.

bütçenize uygun ürünler bulabilirsiniz, ancak bu konuda doğru yatırım yapmak adına danışmanlık almanızı tavsiye ederim.

Keyifli calismalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2015 17:17

(@AydinGunendi)
Active Member
Konu başlatıcı

Mesaj attığım firmaların gelen cevap ve öneriler ışığında, bizim işimizi görecek cihazın Ubiquiti Nanostation M5 olduğu, ortak sonuç olarak çıkıyor.

Forumlarda yaptığım araştırmalarda da bu model ön plana çıkıyor. Fiyat olarak ta  aşırı bir maliyet getirmiyor bize, toplamda 2 cihaz için 600 TL. gibi bir rakam çıkıyor. Kaliteli kablo ve diğer masraflarla 700 - 750 TL gibi bir bedele sonuçlanacak görünüyor.

Bu bedel makul bir rakam bizim için, ama tek derdimiz sorun yaşamamak. Bu sistemi destekleyen veya bunun dışında başka önerisi olacak arkadaşlar varsa bütün önerilere açığız.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 02/05/2015 17:46

(@murattunalioglu)
Gönderiler: 218
Estimable Member

Bu tür cihazlar genelde çekim kapasiteleri yüksektir lakin performasn tarafında sıkıntı yaşarsınız özel mesaj attım bakarsanız 

Gönderildi : 03/05/2015 00:08

(@AydinGunendi)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu tür cihazlar genelde çekim kapasiteleri yüksektir lakin performasn tarafında sıkıntı yaşarsınız özel mesaj attım bakarsanız 

Murat bey, özelde gelen mesaj yok? 

Gönderildi : 03/05/2015 01:24

(@AydinGunendi)
Active Member
Konu başlatıcı

Murat bey, özelde gelen mesaj yok? 

mail yollayabilirsiniz, [email protected] 

Gönderildi : 03/05/2015 01:45

(@ramazandanis)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba

Ben bir çok yerde nanostation m5 kullandım gayet memnunum eğer cihazlar arasında bir şey yok gayet iyi bir şekilde görüyor ise hiç bir sorun yaşamazsınız yalnız cihazları kurarken çok dikkat etmeniz gereken bir konu var o da manyetik alan olup olmadığına dikkat edin aksi taktirde sıkıntılar cıkarabiliyor benim başıma geldi mesela trafo yakınında falan olmaz cekim gücü %80 düşüyor ethernet kablolarını çelik boru içerisinden geçirin performans kaybı yaşamazsınız 

Gönderildi : 09/05/2015 17:47

Paylaş: