Forum

Yönetilebilir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yönetilebilir Switch Hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@memetteken)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar;

Öncelikle birtane NDVR Kayıt cihazımız var ve 23 tanede ip cameramız var NDVR cihazı dahil tüm ip ler 192.168.2.1 le başlıyor fakat benim local ağım 192.168.1.1 ile başlıyor bir şekilde bunu kendi ağıma dahil edip NDVR Cihazına ulaşmam lazım burada yönetilebilir switch işimi görürmü yada başka fikri olan varmı acaba.  umarım derdimi iyi anlata bilmişimdir. yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 29/04/2015 12:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yönetilebilir olması önemli evet ama bundan daha ziyade vlan routing yapabilen bir switche ihtiyacınız var

Gönderildi : 29/04/2015 12:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Subnet genişleterek 2.1 bloğuna ping atabilirsiniz. Ayrıca yönetilebilir bir switch ile vlan tanımlaması yaparak kamera ve kendi networkünüzü ayırıp vlan rouint özelliği olan bir cihaz ile iki ağın görüşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrı bir yol olarak ise bir server üzerinde iki ağı birbirine routing yaparak konuşturabilirsiniz alternatifler var gibi ama sizin karar vermeniz lazım. Bana göre en mantıklısı adam gibi bir switch alıp vlanlara ayırmak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2015 12:54

Paylaş: