Forum

Mantıksız baglantı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mantıksız baglantı hatası

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@korkutefecelikok)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 

Anlam veremedigim bir sıkıntı var. 

Elimde 3 tane adsl hattım var ve bu hatları 40 pc lık bir aga baglı 2 si firewall üzerinden 1 taneside boş bir şekilde duruyor. 

Sıkıntım şu olaydan oluşuyor. Bütün ag internete baglanabilirken işim geregi baglanmam gereken 4 tane sunucuya baglanamıyor. 

Firewall dan çıkartıp normal modeme takıyorum ondada 1 2 makkina baglanıyor 3. makikna baglantı kurdugunda onlarda baglanmamaya başlıyor. 

Firewall ımda veya modemimde hiç bir şekilde engelleme yok . Karşı tarafdaki sunucudada bir engelleme yok. Ama benim baglantım neden düşüyor. 4 günden belli bunun sıkıntısını çekiyorum 

Bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 06/04/2015 13:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bağlanmaya çalıştığınız sunucular nelerdir? Ne üzerinden bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz? Aldığınız hata nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2015 16:21

(@korkutefecelikok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Baglanmaya çalışdıgım sunucu tarım bakanlıgının sunucusu veritabanı sunucusu. ADSL hat üzerinden kendi yazdıgımız programla baglanmaya çalışıyorum. Aldıgım bir hata yok. Sunucuya baglantı kesiliyor direk ne veri alabiliyorum nede veri gönderebiliyorum. ddos dan 4 adet sunucuyada ping gönderiyorum time out a düşüyor. Yazılımımızda bir sıkıntı yok çünkü başka bir yerden baglanmaya çalışdıgımda çok güzel baglantı saglıyabiliyoruz.

Şuanda iplerimiz dinamikdi onları statice geçirdik düzeldi gibi ama bunun böyle devam edeceginden emin degiliz çünkü 3 gün öncede böyle sıkıntı olmuşdu modem degiştirdik tamam oldu dedik 3 gün sonra yine gitti bu sefer de ip yi sabitledik. 

Gönderildi : 06/04/2015 16:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sizin bağlanamadığınız anda farklı bir lokasyondan deneme yaptınız mı? Ayrıca karşı tarafın sisteminde bu konuda bir kısıtlama v.s. olabilir mi? İletişime geçtiniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2015 18:15

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Tarım Bakanlığı sunucularında IP bazlı kısıtlama yapılıyor olabilir. Genelde bağlanacak olan yerlerin IP adresleri dışında gelen isteklere cevap vermiyor devlet kurumları. Bakanlık bilgi işlemi ile görüştünüz mü bu konuda? 

Gönderildi : 06/04/2015 18:17

(@korkutefecelikok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtlarınızı teşekkür ederim ama zaten bakanlıgın sunucularınıda biz kurduk kısıtlamamız yok yani. Evet farklı lokasyonlarda deneme yaptım bne baglanamazken onlar baglanıyor.

Gönderildi : 06/04/2015 18:43

(@korkutefecelikok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

3 günden belli düzgün bir çalışma yapabiliyorum. Ama bunun çok uzun olmayacagını düşünmekdeyim

Sorunu düzeltmek için ip mizi static yapdık ve ip mizi türk telekoma bildirdik. Herhangi bir saldırı degil burası bir merkezdir sürekli veri gönderiyoruz diye ama Hadi hayırlısı 🙂 

Gönderildi : 08/04/2015 11:19

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Bakanlıktan VPN talep edebilme durumunuz varsa talep edin derim. Daha sağlıklı bir çalışma olacaktır. Birde anlamadığım RDP' mi yapmaya çalışıyorsunuz yada her hangi bir SQL programı ile sadece SQL' e bağlanmaya çalıştığınız zaman mı düşüyorsunuz?

Gönderildi : 08/04/2015 13:33

(@korkutefecelikok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bakanlıkda VPN imiz vardı 2 gün önce iptal ettiler yine istedik bir kaç güne gelecek. Şuanda sadece programımız üzerinden sql serverdan veri alıp veri yazıyoruz.

Gönderildi : 08/04/2015 13:42

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

SQL server konfigürasyonunu kontrol etmek gerekebilir. Sizden sunucuya giden istekler maksimum değeri geçiyorsa güvenlik için bağlantıyı kapatıyor olabilir.

Gönderildi : 08/04/2015 18:47

(@korkutefecelikok)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şuanda hiç bir sıkıntım kalmadı 4 günden belli herhangi bir kesilme olmuyor. ip mizi static e çekip ttnet e mail atmak sanırım sorunumuzu çözdü.

Yardımlarınız için teşekkür ederim

İyi Çalışmalar Dilerim. 

Gönderildi : 09/04/2015 13:14

Paylaş: