Forum

Yeni Yapımıza Ö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Yapımıza Önerileriniz;

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
371 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar; ( Fikirleriniz Önemli ).

4 Şubeli bir firma düşünün. Merkez, A, B, C ' den oluşuyor. A,B,C Şubeleri farklı semtlerde. Tüm şubeler RDP ile Merkeze Bağlanıp gerekli programlarını kullanıyorlar. Şimdi yeni bir şube açıyoruz, bu şube biraz değişik hemen anlatim.

Şube : 2 alt 4 üst kattan oluşuyor toplam 6 kat. Şube' nin katlarında wifi el terminalleri kullanılacak ürün barkodu okutmak için. Ancak, çok fazla metal ve yansıtıcı maddeler olduğundan dolayı öğrendiğim kadarı ile wifi sinyal güçleri zayıflıyor. Bunun için bir nokta' dan destek aldık. Her kata 4 AP kuralım, toplamda 24 adet AP önerdiler. AP ' ler sistem odasında ki Kendi getirecekleri Switch' a bağlı olacak ve kablo yardımı ile her AP' a ulaşılacak.  Sistemsel tarafını ben hallediyorum alt yapı hazır. Sadece el terminalleri için wifi kullanımını en iyi şekilde nasıl yaparım, bunun için bir sistem varmı. Diğer şubelerimiz tek kat olduğu için oralarda problem yok. Teklif aldığımız Firma , Cisco' dur. Cisco bu sistemi önerdi bize ancak maaliyeti çok yüksek oldu ve hoşuma gitmedi açıkçası.

Sizin önerileriniz nelerdir ? 

Saygılarımla; 

Gönderildi : 19/02/2015 18:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

HP'nin de güzel wifi cihazları var, birde HP partnerdan teklif alın.

ayrıca bir kata 4 tane AP çok değil mi? kaç m2 bu kat? sinyal ölçüm testleri yapıldı mı?

Gönderildi : 20/02/2015 01:57

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Tespit yapıldı ve 4 AP ' e karar verildi. M2 olarak bilmiyorum ama çok büyük bir yer değil, ayrıca yansıtıcı metal parçalar çok sanırım bundan dolayı bu şekilde önerdiler.

Gönderildi : 20/02/2015 02:43

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

24 tane ap ciddi bir sayı eğer alan çok büyükse ve bu ihtiyaç gerçekten var ise, bir manager ile Ap leri yönetmenizde fayda var, roaming lisansı konusuna dikkat etmenizde iyi olacaktır. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2015 02:43

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba,

24 tane ap ciddi bir sayı eğer alan çok büyükse ve bu ihtiyaç gerçekten var ise, bir manager ile Ap leri yönetmenizde fayda var, roaming lisansı konusuna dikkat etmenizde iyi olacaktır. 

Mustafa Bey, manager ile AP'leri yönetmek nasıl oluyor? Araştırdığım kadarıyla HP'nin, Cisco'nun, Ubiquiti'nin manager programları var. Diyelim ki 24 AP'lik bir networkte 8 Unifi, 8 HP, 8 de draytek AP varsa tek bir maangerla hepsi yönetilebilir mi? Böyle bir manager'a örnek verebilir misiniz? Ayrıca roaming lisansının AP'lerle ne ilgisi var? GSM'ler ile ilgili değil mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Gönderildi : 21/02/2015 03:34

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Nihat bey merhaba,

Bu soru hemen hemen benim aklımdan geçen bir soru oldu, teşekkür ederim.

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 21/02/2015 18:55

Paylaş: