Bildirimler
Hepsini Temizle

TTVPN  

  RSS
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

Merhaba hoclarım , merkez ofisimiz ve bir çok şubemiz var , telekomdan ttvpn alınmış , Telekom yetkilisi diyor ki , biz sizi ttvpn bulutuna ekledik , bundan sonra ne yapmak gerek

Alıntı
Gönderildi : 26/01/2015 18:19
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Aslında bu tür bir yapıda sizin yapacak bi şeyiniz yok, herşeyi operatörün yapıp anahtar teslim size sunması gerekir. 

Telekom bu hizmet anlayışıyla siz canım firmaları nasıl elinde tutuyor gerçekten şaşıyorum.. Diğer operatörler böyle değil çünkü.

Madem bizi buluta aldın, lokasyonlar arası pingleşmeme data alışverişi yapmama izin ver, gel beraber test edelim, lokasyonlar ve merkezimizi de internete çıkarın. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/01/2015 22:16
nihat nar
(@nihatnar)
Üye

TTVPN basitçe çok noktadan çok noktaya bağlantı şekli. Telekom tüm şubelerinizi birbirine bağlıyor. Yani farklı lokasyonlardaki cihazlarınız aynı binadaymış gibi LAN'a katılıyor.

Bağlantı bittikten sonra tüm lokasyonlarınızı pingleyebilirsiniz ve data alış verişi yapabilirsiniz demektir. İnternet erişimli devre ayrı, noktadan noktaya devre ayrı. Lokasyonlarınızı internete çıkarmak için kendi tarafınızda gerekli routing işlemlerini yapmanız lazım. router ve switch konfigürasyonlarınızı kendi yapınıza göre sizin hazırlamanız gerekmektedir.

 Mehmet Sait bilmiyorum açıklayıcı oldu mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/01/2015 23:53
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

Hocalarım teşekkür ederim sorunu Telekom tarafında çözdüm dediğiniz gibi

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2015 15:16
Paylaş: