Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

TTVPN

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba hoclarım , merkez ofisimiz ve bir çok şubemiz var , telekomdan ttvpn alınmış , Telekom yetkilisi diyor ki , biz sizi ttvpn bulutuna ekledik , bundan sonra ne yapmak gerek

Gönderildi : 26/01/2015 19:19

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Aslında bu tür bir yapıda sizin yapacak bi şeyiniz yok, herşeyi operatörün yapıp anahtar teslim size sunması gerekir. 

Telekom bu hizmet anlayışıyla siz canım firmaları nasıl elinde tutuyor gerçekten şaşıyorum.. Diğer operatörler böyle değil çünkü.

Madem bizi buluta aldın, lokasyonlar arası pingleşmeme data alışverişi yapmama izin ver, gel beraber test edelim, lokasyonlar ve merkezimizi de internete çıkarın. 

Gönderildi : 26/01/2015 23:16

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

TTVPN basitçe çok noktadan çok noktaya bağlantı şekli. Telekom tüm şubelerinizi birbirine bağlıyor. Yani farklı lokasyonlardaki cihazlarınız aynı binadaymış gibi LAN'a katılıyor.

Bağlantı bittikten sonra tüm lokasyonlarınızı pingleyebilirsiniz ve data alış verişi yapabilirsiniz demektir. İnternet erişimli devre ayrı, noktadan noktaya devre ayrı. Lokasyonlarınızı internete çıkarmak için kendi tarafınızda gerekli routing işlemlerini yapmanız lazım. router ve switch konfigürasyonlarınızı kendi yapınıza göre sizin hazırlamanız gerekmektedir.

Mehmet Sait bilmiyorum açıklayıcı oldu mu?

Gönderildi : 27/01/2015 00:53

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocalarım teşekkür ederim sorunu Telekom tarafında çözdüm dediğiniz gibi

Gönderildi : 27/01/2015 16:16

Paylaş: