Forum

Network Yavaşlığı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Yavaşlığı

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hastane otomasyon programını kullanırken yaklaşık 40 pc den her defasında farklı 1 ya da 2 tanesi çok ağır işlem yapıyor.

Bilgisayarın fişini çekip 10 sn açma tuşuna basılı tutuyorum içindeki elektrik deşarj olunca tekrar takıyorum ve sistem hızlanıyor.Fakat belli bir süre sonra tekrar aynısı oluyor. 

Sizce bu neden kaynaklanır ? Ya da networkü yoran birşey varsa nasıl bulurum ? Sizin önerileriniz nedir ?

Teşekkürler

Gönderildi : 22/12/2014 14:30

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

hocam PC yi kapatıyorum açıyorum hızlanıyor demişin de network de ki yavaşlıktan etkilenmesini tam anlamadım. 

Gönderildi : 22/12/2014 17:08

(@ugrasisik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullandığımız hastane otomasyon programı nucleus.Bildiğiniz gibi ağdan veritabanı ile ilişkili çalışıyor ve ben bilgisayarı dediğim gibi kapatıp açınca nucleusta hasta kaydı almak ya da rapor bastırmak ya da sonuç görmek veya menüler arası geçiş çok daha hızlı oluyor.

Gönderildi : 22/12/2014 19:09

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Merhabalar ,

İstemci üzerinde AV var mı varsa pasif konuma getirip hız durumunu gözden geçirdiniz mi ? Eğer yine aynı ise yavaşladığı sırada istemci üzerinden wireshark alın ve paketlerde neler var göz gezdirin belki bir durum olup yüksek paket gönderiyorsa vb. gibi durumlarda buna neden olur. 

Gönderildi : 22/12/2014 19:24

(@ugrasisik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Kaspersky endpoint kullanıyoruz tüm makinalarda.Ayarlarını kontrol edeceğim ayrıca daha önce yapmıştım fakat tekrar wireshark ile bir analiz yapacağım.

Gönderildi : 23/12/2014 12:48

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Uğraş Bey,

Ethernet kartı değiştirmeyi deneyin. Hastane otomasyon tecrübesi ile sabit 😉 Denemek işe yara .!! 

Gönderildi : 24/12/2014 02:21

(@HalilYilmaz)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhabalar, Uğur Beyin dediği gibi tecrübe ile sabit network kartınızı değiştirin sorun çözülecektir. Ağ kartların üzerinde bazen kısa devre oluşabiliyor ve bu denli problemlere sebep olabiliyor. 

Gönderildi : 04/01/2015 00:03

(@ugrasisik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar serverın şifresi bende değil bilgi işlem müdürümüzdeydi. Sonunda Şifresini bana verip servera baktığımda sadece c partition var ve onda da 4 gb yer kalmış diskte ve sıkıştırma dahi yapılmış sanırım sorun bu yüzden.Ben serverı baştan kurmadan 2. bir disk takıp c yi genişletmek istiyorum. Peki bu mümkün mü ?

Gönderildi : 04/01/2015 18:11

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Tek diskli, tek ethernetli bir sunucu oldukça basit olmuş. En azından birden fazla disk takıp uygun raid yapın, sunucunuz destekliyorsa 2 ethernetle team yapın.

Gönderildi : 04/01/2015 19:35

Paylaş: