Forum

2 Subeyi ayni agda ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Subeyi ayni agda calistirmak

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@KamilEligul)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Calistigim sirkette ADSL ile internete cikiyoruz. NAS Server olarak QNAP kullaniyorum. Icerde calisan personelleri sorunsuz olarak verdigim yetkilerle NAS Server`e MAP yapip, ilgili klasörlere erisip istedikleri degisiklikleri yapabiliyorlar. Diger subemizdeki  calisanlar ise NAS Server'e QNAP'in PC ve Cep telefonlari icin cikardigi APP ve QSYNC uzak erisim yazilimiyla erisebildiklerinden MAP olamiyorlar. Bu nedenle QSYNC yazilimiyla dosyalari acip üzerinde degisiklik yapmak istedigimizde varolan dosya üzerinde degisiklik yapmiyor. Ayri bir yere yeni bir dosya olarak kaydedip ardindan tekrar Server'e tasima gibi mantiksiz islem gerekiyor.

Yukarda anlattigim sorun da basta olmak üzere daha kolay erisim olmasi nedeniyle 2 subeyi ayni aga almak istiyorum. 2 subenin ayni agda calismasini saglayacak, kurulumu profesyonellik gerektirmeyen 2 adet network ürünü alip kurulum yapmak istiyorum. Diger sube de internete ADSL modem ile cikmakta. Her iki subenin de IP Adresleri sabit. Yazilimsal VPN'in pek önerilmedigini duydum. Bu konularda cok profesyonel olmayan biri icin nasil bir cözüm önerirsiniz?

Gönderildi : 04/12/2014 20:41

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Site To Site VPN olayını bir araştırın derim...! BolŞans,,

Gönderildi : 05/12/2014 01:16

Paylaş: