Forum

yerel ağ dosya payl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yerel ağ dosya paylaşımı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@eyuptun)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

iyi günler. ben cafemde paylaşıma verdiğim flim arşivimi kopyalamaya karşı korumak istiyorum. kullandığım akınsoft programı kopyalamayı usb cihazlara engelliyor ama müşteri winrar ile sıkıştırarak, çevirici yani converter programı kulanarak alabiliyor. bir diğer sorun ise akıllı telefonları pc ye bağlayınca hiç bir engel olmadan direk kopyalayabiliyorlar.. bu sorunu ortadan kaldıracak bir program yada ayar var mı acaba..bu benim için çok büyük bir sorun çünkü 10.000 den fazla flim var ve herkes kopyaladığı için ağ etkileniyor ve internet aşırı derecede yavaşlıyor.. .. cevaplarınızı bekliyorum.. tşk

Gönderildi : 12/11/2014 14:46

(@EmreGOZTURK)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Paylaşıma açılan dosyaları kopyalamaya karşı NTFS ile kısıtlama yapamazsınız, okunabilen dosya aynı zamanda kopyalanabilir bu kısıtlamayı zaten kendi programınız ile yapmışsınız. Dışarıya mobil vs cihazlara aktarımı kesmek için de bence en doğru çözüm USB portlarını tamamen kapatmak olacaktır bunun farklı şekillerde yapabilirsiniz.

GPO,virüs programları vs.

Gönderildi : 12/11/2014 15:43

(@eyuptun)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

müşterinin şahsi işleri için usb kullanması gerekecek.. kendi dosya ları ile işlem vb. gibi.. müşteri hem dosyayı okuyabilsin yani flimleri izleyeilsin ama winrar yada çevirici yada mobil cihaza kopyalayamasın istiyorum.. bunun için çözüm istiyorum.. ama yine tşk ilgilendiğiniz için

Gönderildi : 12/11/2014 15:59

Paylaş: