Forum

metro ethernet bağz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

metro ethernet bağzı sitelere girmeme sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@berkcekisbas)
Gönderiler: 46
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ilginç bir sorunum var hali hazırda çalışan metro ethernet bağlantım ttnet idi fakat türknet e geçtik ve ilginç bir sorun ile karşılaştım.  elimde fortigate80c var o olmadı birde pfsense kurup denedim yine aynı sonucu aldım. 

örn: edevlet e girerken login ekranı geliyor kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra bekliyor ve sayfa kullanıolamadı gibi bir sorun alıyorum. aynı konfigurasyon ile turknet i çıkartıp ttnet i taktığımda hiçbir sıkıntı yok işin komik yanı firewall ı aradan çıkartıp direk kabloyu girdiğim zaman açabiliyorum 🙁 bir anlam veremedim 

Gönderildi : 07/11/2014 12:16

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Sorun yaşadığın site esnasında  debug açarak nerelere bağlantı sağladığını ip ye erişip erişemediğini kontrol edebilir misin?

Gönderildi : 07/11/2014 12:42

(@berkcekisbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

özür dilerim debug işlemini nasıl yapabilirim tarayıcı eklentisi ile mi ? yada hangi eklenti ile

Gönderildi : 07/11/2014 13:00

(@berkcekisbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

özür dilerim debug işlemini nasıl yapabilirim tarayıcı eklentisi ile mi ? yada hangi eklenti ile

KOntrol ettim chrome un geliştirici araçları ile ama ek olarak herhangi bir yere bağlanmıyor.

http://destek.kosgeb.gov.tr/ burada solda kayıtlı üye girişi var buraya kadar normal üye giriş ekranını görebiliyorum. ama login olmak istediğimde bekliyorum ve sonuç hata ama aynı işlemi firewall veya konfigurasyonda hiçbir değişiklik yapmadan ttnet metro yu bağlarsam sorunsuz giriyorum 🙁 

Gönderildi : 07/11/2014 13:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar ilginç bir sorunum var hali hazırda çalışan metro ethernet bağlantım ttnet idi fakat türknet e geçtik ve ilginç bir sorun ile karşılaştım.  elimde fortigate80c var o olmadı birde pfsense kurup denedim yine aynı sonucu aldım. 

örn: edevlet e girerken login ekranı geliyor kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra bekliyor ve sayfa kullanıolamadı gibi bir sorun alıyorum. aynı konfigurasyon ile turknet i çıkartıp ttnet i taktığımda hiçbir sıkıntı yok işin komik yanı firewall ı aradan çıkartıp direk kabloyu girdiğim zaman açabiliyorum 🙁 bir anlam veremedim 

Metro için kullandığınız routın markası nedir ? 

Gönderildi : 07/11/2014 13:09

(@berkcekisbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

fortigate 80c kullanıyoruz mesela şu anda hotmail login ekranına girebiliyorum ama kullanıcı adı şifre girdikten sonra bekliyor ve tarayıcıda hata alıyorum

Gönderildi : 07/11/2014 15:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Fortigate le bir konuşun, cihazın tüm IDS IPS gibi özellklerini kapattıktan sonra MTU değerini 1500 civarına yükseltin. Sorun çözülecektir tabi şunuda unutmayın bazen telekom routinglerde sorun çıkartıyor bu nedenlede giremiyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 07/11/2014 16:59

Paylaş: