Forum

Huwaei modem ve VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Huwaei modem ve VPN ayarı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,895 Görüntüleme
(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sorumu sitede araştırdım ama bulamadım,

Sorum ise şu: Huwaei hg630a modemim var ve VPN ayarı yapmak istiyorum, işin garibi ise içinde VPN diye bir kısım yada ayar yok. Sadece "Port eşleştirme"  sayfasında port yönlendirirken "Uzak Host" diye bir alan var. Bununla alakası olabilir mi yoksa bu modemlerde VPN ayarı yok mu, çok garipsedim çünkü aldığım bu modem kurumsal. Web ortamında da böyle bir ayar yada bilgiye rastlamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Gönderildi : 27/10/2014 14:16

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

site to  site vpn desteği yok olarak gördüm vdsl2 destekli modem miş.

Gönderildi : 27/10/2014 14:53

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet modem üzerinde ttnet Hiper internet kullanıyoruz. Bende göremedim hiç, VPN kelimesi bile geçmiyor.

Başka yorumu olan var mı acaba? 

Gönderildi : 27/10/2014 15:13

(@eroldursun)
Famed Member

modemi bridge moda aldırtacaksınız ttnet e

draytek yada zyxel gibi bir cihazda sonlandıracaksınız. (vpn bu cihazlardan yapacaksınız)

Gönderildi : 27/10/2014 16:53

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler, Zyxel marka vpn ve vdsl, fiber destekleyen bir modem aldım, ayarları onda yapacağım.

Gönderildi : 28/10/2014 11:08

(@eroldursun)
Famed Member

Draytek alsaydınız çok ama çok memnun kaldırdınız.

2860N modeli gerçi telekom altyapısı farklılıklarından dolayı bende çalışmadı (ama çözülecek inş.) 

Gönderildi : 28/10/2014 13:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Sorumu sitede araştırdım ama bulamadım,

Sorum ise şu: Huwaei hg630a modemim var ve VPN ayarı yapmak istiyorum, işin garibi ise içinde VPN diye bir kısım yada ayar yok. Sadece "Port eşleştirme"  sayfasında port yönlendirirken "Uzak Host" diye bir alan var. Bununla alakası olabilir mi yoksa bu modemlerde VPN ayarı yok mu, çok garipsedim çünkü aldığım bu modem kurumsal. Web ortamında da böyle bir ayar yada bilgiye rastlamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Merhaba,

http://www.manualslib.com/manual/676130/Huawei-Hg630a.html?page=4#manual  modemde VPN özelliğ yok, DryTek 2860 tarafında sadece iber VDSL ile sorun var ama onuda kısa zamanda düzelteceğiz.. 

Gönderildi : 28/10/2014 13:14

Paylaş: