Forum

Networ Bağlantısı S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networ Bağlantısı Sorunu Hk. (Acil)

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.İşletmemizde ortalama 50 bilgisayar mevcut.Bu bilgisayarların birinde sürekli network bağlantısı sorunu oluyor.Bu bilgisayarda basit bir kantar programı mevcut.Bu programın veritabını accesde tutulmaktadır.Giriş bilgisayar araçlar tarılarak programa kaydediliyor.Çıkış kantarı ise giriş bilgisayarında bulunan veritabanından bilgileri alarak çıkış fişini çıkarıyor.Giriş kantarındaki bilgisayara sürekli ping atarak bağlantıyı test ediyorum.Öğlen 1 den sonra bağlantıda kopmalar yaşanIyor.12 ye kadar falan sorun görünmüyor.Öğlenden sonra kopmalar oluyor.Kopma olduğu zamanda çıkış bilgisayarı bağlanamadığı için program açılmıyor.Kopma olan bilgisayar antenle ağa bağlı oluyor.Anten biraz düşüktü antenden olabilir diye 5 ghz karşılıklı anten takıldı.Antenlerin çekim gücü %95 civarında.Yine aynı sorun oldu.Antenin bağlı switcden yapabilir dedim onu değiştirdim yine olmadı,elektirik dalgalanmasından olablilir dedim ups taktım yine olmadı.Switce giden fiber converter çok ısınmış olduğunu farkettim onu değiştirdim yine olmadı.Bilgisayarı değiştirdim yine olmadı.Sizce sorun ne olabilir.Benim düşünemediğim sizin şunuda dene diyebilceğiniz fikirkeriniz nedir acaba.

Gönderildi : 23/10/2014 11:30

(@EmreGOZTURK)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba akıla gelebilecek her şeyi denemiş gibi görünüyorsunuz.

Kullandığınız bilgisayar masa üstü ve kablosuz adaptör kullanıp değiştirmediyseniz, değiştirmenizi önerebilirim. 

Gönderildi : 23/10/2014 13:00

(@utkucol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Normal masaüstü bilgisayar.Bilgisayarıda değiştirdim.Sorun devam ediyor.

Gönderildi : 23/10/2014 13:30

(@EmreGOZTURK)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Kablosuz adaptörü de değiştirdiniz yani?

Gönderildi : 23/10/2014 13:45

(@utkucol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet değiştirildi Emre bey.Antenlerin haberleşmesinde de bir sorun görünmüyor.%90 haberleşmesi görünüyor.

Gönderildi : 23/10/2014 14:24

(@utkucol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilicek arkdaşlar fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 24/10/2014 11:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Mümkün ise bence önce buraya kablolu bağlantı kurun. Değil ise aynı bölgeye bir laptop getirin wifi bağlantısı kurun. Bu aşamadan sonra örnek olarak ping komutunu çalıştırın bakalım aynı zamanda kesintiler olacak mı? Kesintiler olur ise olay networksel olur. Nwtworksel ise eğer buradaki access pointten tutun access point kablosundan, switchteki porta kadar test edilmesi gerekir.

Eğer laptop sorun yaratmaz ise sorunu pcde aramak lazım. Driver sorunu, Düzenli çalışmayan wifi aldılayıcı veya virus sorunları gibi.

Bu arada lütfen konu başlığından acil ibaresini forum kuralları gereği kaldırınız.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2014 14:23

(@utkucol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Network hattındaysa sorun neden hep aynı saatlerde tekrarlamaktadır.Bunu çözemiyorum bir türlü.Virüs varsa, kopan bilgisayardamı olabilir.

Gönderildi : 24/10/2014 16:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu konuda net bir şey söylemek zor. Yukarıda yazdıklarımı adım adım deneyip sorun bitene kadar tezleri çürüterek ilerlemek en güzeli.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2014 18:22

Paylaş: