Forum

Network Bağlantısı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Bağlantısı Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.Kablosuz 25 mbps antenle bağlı olan bilgisayar son 1 haftadır saat 1 sularında kopmalar oluyor.Ping atıyorum sürekli öğle saatlerinde kopmalar oluyor.Bunun nedeni ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 10/10/2014 16:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Sürekli aynı zamandamı yapıyor. Access pointin bağlı olduğu kabloya bir pc bağlayıp ping atabilir misiniz? En azından oraya kadar hattın durumu nedir bunu anlarsınız. Ayrıca kablo test cihazınız var ise kabloyuda test edebilirseniz çok iyi olur.  Hatta switch üzerinde yer var ise access point üzerine giden kablonun yerini değiştirir ve test ederseniz hattın sağlamlığından emin olursunuz. Buraya kadar sıkıntı olmaz ise access pointte sorun var demektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/10/2014 18:21

(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Normal acces point yok.Dış ortam çift antenle veri gidiyor.Direk antenin kablosunu pc ye bağlayarak denedim ondada arada bir kopmalar oluyor.Hatta bir sorun yok gibi görünüyor.Antenin bağlı olduğu switci değiştirdim yine aynı sorun var.2 gündür aynı saatlerde  yapıyor.Pc de virüs olma ihtmali varmıdır.Virüs böyle bir sorun yaratırmı acaba.Yada başka neden kaynaklanıyo olabilir?

Gönderildi : 10/10/2014 23:34

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Anladığım kadarı ile point to point bridge çalıştırıyosunuz. Ürünlerin markasını yazmamışsınız, kalite faktörü önemli. Kopma genelde frekans RF sinyal çökmesinden meydana geliyor araya daha güçlü bir sinyal giriyor olabilir, power science kısmı ( Güçlü görüş ) tam net değilse bu olabilir.Cihazları yakın bir noktada alıp test etmelisin bence elektronik arıza ve yazılım arızasıda çıkabilir.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 11/10/2014 03:29

Paylaş: