Forum

asus DSL-AC68U mode...

Bildirimler
Hepsini Temizle

asus DSL-AC68U modem ayarları

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,421 Görüntüleme
(@cafersalci)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

ttnet in ücretsiz verdiği tilgin hg1332 fibernetli modemi kaldırıp  asus DSL-AC68U modem bağlamak mümkümü modemin wan girişi vardır 

Gönderildi : 25/08/2014 18:33

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Aramıza hoş geldiniz. Öncelikle sizden forum kurallarını okumanızı ve postlarınızda bunlara özen göstermenizi rica ederim.

Forum Kuralları 7. Gönderdiğiniz iletilerdeki başlıklar sorunları ifade edecek şekilde yazılmalıdır. Aksine "çok acil, help, yardım, lütfen acil yardım vb.." başlıkları olan iletileri mümkün olduğunca kullanmayınız. Yine başlıklarda tamamı büyük harflerden oluşan sorular sormayınız. Kullandığınız takdirde, mesajınız uyarı yapılmadan silinebilir.

Sorunuza gelince TTnet vermiş olduğu cihaz dışındakilere sıcak bakmıyor diye biliyorum. Normal şartlarda Asus un MAC adresini kaydettirmeniz yeterli.

Gönderildi : 26/08/2014 12:06

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Değiştirebilirseniz bize de haber verin.Bizde değiştirelim.Modeme istediğim ip dahi veremiyorum.

Bazen güncelleme yapıyorlar modemin ayarları gidiyor.Modem bozulsa ne yapacağım diyorum ttnet e biz yenisini vereceğiz diyorlar.

Gönderildi : 26/08/2014 12:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

fibernet dedikleri hizmet bildiğiniz dsl hizmeti

sizin telefon kutunuza kadar fiber getirdik deyip bu ismi veriyor telekom , kelime oyunundan baska birsey degil yani özetle 

herhangi bir adsl+vdsl destekleyen  modemi (dsl kullanıcı adı ve sifrenizi biliyorsanız )  kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 28/08/2014 14:22

(@cafersalci)
Active Member
Konu başlatıcı

fibernet dedikleri hizmet bildiğiniz dsl hizmeti

sizin telefon kutunuza kadar fiber getirdik deyip bu ismi veriyor telekom , kelime oyunundan baska birsey degil yani özetle 

herhangi bir adsl+vdsl destekleyen  modemi (dsl kullanıcı adı ve sifrenizi biliyorsanız )  kullanabilirsiniz.

çok araştırdım olmuyor dsl kullanıcı adı ve şifremi biliyorum bağlanmıyor herhalde benim modem desteklemiyor güya en iyi modemmiş, yazık paramıza

Gönderildi : 28/08/2014 15:21

(@vasviuysal)
Üye

telekomdan ogrenebilirsiniz dsl kullanıcı adı ve sifrenizi

onların verdigi modemi kullanmaycagınızı veya modemi bridge moda alıp kendi modeminize/firewalınıza/sunucunuza  ip aldırmak istediğnizi soyleyin ornegin 

Gönderildi : 28/08/2014 15:48

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

ttnet in fibernet dediği yapı değişik biraz vasfi beye katılıyorum.

Benimde böyle bir sorunum var (telekom alt yapı farklılığı kaynaklı) 

binaya kadar fiber getirip dslm de sonladırıp oradan vdsl fibernet diye veriyor. bazı yerlerde bakırdan direk vdsl veriliyormuş. 

Draytek vdsl destekli modemim var ttnet fibernet dediği binaya kadar fiber verdiklerinde çalışmıyor. Draytek sorunun çözümü için çalışıyor.

ttnet ile görüştüm vdsl hattımı adsl sinyale cevirdiler ve ip aldım nete çıkıyorum artık. 

Gönderildi : 28/08/2014 16:13

(@cafersalci)
Active Member
Konu başlatıcı

kullanıcı adı şifresi adsl deki ile aynı çağrı merkezinden baktırdım modemi bridge moda almak için çok uğraştım bugün bir bey aradı modeminize bridge için müdahale yapamayız, telekoma uğrayıp biridge destekli modem talepte bulunmamı istedi, evde takılan modem tilgin HG1332

Gönderildi : 28/08/2014 16:17

(@ErkanGENC)
Gönderiler: 3
Active Member

kullanıcı adı şifresi adsl deki ile aynı çağrı merkezinden baktırdım modemi bridge moda almak için çok uğraştım bugün bir bey aradı modeminize bridge için müdahale yapamayız, telekoma uğrayıp biridge destekli modem talepte bulunmamı istedi, evde takılan modem tilgin HG1332

dışarı link vermek yasakmı bilmiyorum ama kurulumu şurada var.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=96529792  

Gönderildi : 29/08/2014 01:43

(@cafersalci)
Active Member
Konu başlatıcı

dışarı link vermek yasakmı bilmiyorum ama kurulumu şurada var.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=96529792  

kendisiyle görüştüm ben Ethernet kendisi tlf koblo (dsl) den bağlanıyor

Gönderildi : 29/08/2014 14:11

(@vasviuysal)
Üye

kullanıcı adı şifresi adsl deki ile aynı çağrı merkezinden baktırdım modemi bridge moda almak için çok

uğraştım bugün bir bey aradı modeminize bridge için müdahale yapamayız, telekoma uğrayıp biridge destekli modem talepte bulunmamı istedi, evde takılan modem tilgin HG1332

bridge destekli modem talep edin diyorsa helpdesk , baska internet servis sağlayıcıya koşarak kaçın derim ben 

Gönderildi : 29/08/2014 14:19

Paylaş: