Forum

Metro Eternet Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

Metro Eternet Hk

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
379 Görüntüleme
(@YilmazKARA)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamıza superonline üzerinden 10 MB Metro eternet hattı aldım fiber kablo çekilerek swich bağlantıları yapıldı ve devre aktif hale getirildi.

Bende dosya indirme siteleri üzerinden hattı test etmeye başladım tek dosyada indirsem birden fazla dosyada indirsem toplam indirme hızım

2,5 MB/SN yi geçmiyor.

Daha önce metro eternet hattım olmadı için hızların ne şekilde olduğu bilmiyorum ama Metro eternet hattının simetrik olması gerektiğini biliyorum.

10 MB bir devrenin en kötü ihtimal ile 8,9 MB/SN ile dosya indirme işlemi gerçekleştirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yanlış ise beni düzeltirseniz ve konuda hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 

Gönderildi : 14/08/2014 14:22

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Kesinlikle doğru düşünüyorsunuz. SOL tarafına arıza kaydı açtırıp hattın stabilitesini sağlatın. Hat tanımlarını kontrol etsinler 

Gönderildi : 14/08/2014 14:25

(@YilmazKARA)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konuyu ilettim ama adamlar hızımı hepten indirdiler şanlışlık ile 20 MB set etmişler bunun indirme hızının 2,5 MB olduğunu söylediler.

10 MB e indirdiler ve bunuda 1,25 MB/SN indirme hızı olduğu söylüyorlar. kaç yapacaz derkez göz çıkardılar.

Metro eternet hattı olan ve kullana arkadaşlar bu sistem böylemidir bir yanlışlık olabilrmi bu işte.

10 MB Metro eternet hattı için 1,25 MB/ SN indirme hızı var bu doğrumur, eğer böyle ise çok kötü. 🙁 

Gönderildi : 14/08/2014 14:40

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Yılmaz Bey, testlerinizi hangi site üzerinden yapıyorsunuz? İndirme yaptığınız siteye göre bu oran değişir. Microsoft sunucularından download yaparsanız örnek veriyorum saniyede 5 MB çekersiniz. Ama paylaşımlı bir hosting üzerinde duran xxx sitesinden download yaparsanız saniyede 0,3 MB çekebilirsiniz.

Gönderildi : 14/08/2014 14:54

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

10 Mb(mega bit) hat kiraladı iseniz 1,25 MB(mega byte) indirme hızınız olur max.

8,9 MB(mega byte)/sn ile dosya indiremezsiniz. Hattınız 10 Mb(megabit)

Gönderildi : 14/08/2014 15:50

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

8bit=1byte oldugunu düşürsek durum normal. Size xxbit hız veriyoruz dediklerinde bu rakamı 8 böldügünüzde max bps (byte per second) ortaya çıkar.

Gönderildi : 14/08/2014 16:05

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Simetrik hatlarda upload download eşittir.

sizin aldığınız hat simetrik hat değil asimetik hat olarak görünüyor.

Gönderildi : 14/08/2014 16:32

(@nehirkaya)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Servis sağlayıcıya suç atmadan önce Mbit & Mbyte  nedir onu öğrenin isterseniz.

Yukarda arkadaşlar gerekli teknik açıklamasını yapmışlar zaten.

Gönderildi : 21/08/2014 14:42

Paylaş: