Forum

Firewall Konumlandı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall Konumlandırma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
653 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Öncelikle tüm Ulusumuzun başı sağolsun,

Sormak istediğim konu şuan yapmaya çalıştığımız bir projede Metro Ethenet bağlantısı yaptırdık veTT dan Switch geldi bağlantısı henüz aktif değil  firewall siparişi verdik sanırım juniper gelecek
Network altyapsında Cisconun Backbone  Sw. var kenar Swtitchlerde gene cisco  Switch konfigürasyonu yapılmış ve bana verilen Ip bilgisi  olarak Vlan iD 20,ve  172.16.16.0/24  Default gateway Cisco Switch 172.16.16.1  ben daha önce yaptığım kurulumlarda DG olarak firewall veriyorduk şimdi Default gateway olarak Cisco Sw olduğundan benim Firewall ip vs yapılandırmam nasıl olmalı.

teşekkür ederim

Gönderildi : 15/05/2014 15:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar

Öncelikle tüm Ulusumuzun başı sağolsun,

Sormak istediğim konu şuan yapmaya çalıştığımız bir projede Metro Ethenet bağlantısı yaptırdık veTT dan Switch geldi bağlantısı henüz aktif değil  firewall siparişi verdik sanırım juniper gelecek
Network altyapsında Cisconun Backbone  Sw. var kenar Swtitchlerde gene cisco  Switch konfigürasyonu yapılmış ve bana verilen Ip bilgisi  olarak Vlan iD 20,ve  172.16.16.0/24  Default gateway Cisco Switch 172.16.16.1  ben daha önce yaptığım kurulumlarda DG olarak firewall veriyorduk şimdi Default gateway olarak Cisco Sw olduğundan benim Firewall ip vs yapılandırmam nasıl olmalı.

teşekkür ederim

172.16.16.2 Firewall ın WAN bacağına verin GW olarak 172.16.16.1 girin Firewall ın LAN bacağında başka bir subnet kullanın.

Gönderildi : 15/05/2014 16:18

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ertan hocam teşekkür ederim, TT'un Metro Ethernet ile beraber vereceği real Ip ve Gateway adresini nere girmem gerekiyor

bi çim yaptım bakarsanız sevinirim.
http://hizliresim.com/p46jv0

Gönderildi : 15/05/2014 16:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ertan hocam teşekkür ederim, TT'un Metro Ethernet ile beraber vereceği real Ip ve Gateway adresini nere girmem gerekiyor

bi çim yaptım bakarsanız sevinirim.
http://hizliresim.com/p46jv0

Merhaba, Bağladığın fiziksel ethernete gireceksin üstad ayrıca o portu NAT için outband lan portunu inband gösterip access list ilede kullanıcıları nete NAT layacaksın.

Gönderildi : 20/05/2014 19:45

Paylaş: