Forum

Birden fazla İntern...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birden fazla İnternet hattını kullanmak

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim;

İnternet alt yapısı düzgün olmayan bir bölgede iki internet hattını  aynı networkde kullanmak istiyorum yalnız sistemi ikiye bölüp ağ geçidiyle sistemi ikiye bölmek değil amacım. Örnek olarak anlatırsam  4 Mbit + 4Mbit = 8 Mbit e veya 8 Mbit + 8 Mbit = 16 Mbit e çıkartmak benim amacım. ve internet hatlarında sürekli kopmalar mevcut. DSL hatlarının biri gittiğinde diğer sistemle devam etmesini istiyorum. Birde İP lerim sabit ODBC ile sql server bağlantısı kurmaktayım. Modemlerde 1433 ve 3389  portunu açıyorum. Bu sistemi şubelerde kursam her iki DSL hattının İP sini fortigate e tanımlarsam ODBC bağlantısında sorun çıkacağını zannetmiyorum. Ama Merkez server ın bulunduğu yere çift internet kulansam hangi İP den ODBC yapmalıyım. Her ikisinden ODBC yapsam internet hattının biri gidince program işlemi yarıda kesip diğer İP den tanıtılan ODBC veri kaynağına geçiş yapmam gerek.

Bu konuda nasıl bir çözüm üretebiliriz ve kullanılacak ürünlerin fiyat bakımından uygun performans bakımından iyi olması gerekmekte.

Gönderildi : 13/05/2014 18:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu konuda bu hatları birleştirip biri down olduğunda tüm kullanıcıları diğerine yollayan veya ikisi up olduğunda yükü paylaştıran bir cihaz almalısınız. Bu iş için bir bütçeniz var mı?
Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2014 18:12

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ürün hakkında bir bilgim olmadığından dolayı bütçesi konusunda bir fikrim yok sonuç da karşı tarafa bu işi görebilecek ürünleri belirleyip fiyat teklifi verilecek. Fiyatlar makul olursa on şubesi var üç şubesinde DSL kopma sorunu var. Sonuç da bir şekilde sorunun çözülmesi gerekiyor. Tavsiye edebileceğiniz bir marka ve model varmı ?

Yardım ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim 

Gönderildi : 13/05/2014 18:24

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

F5 Load balancer, yada Citrix NetScaler ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bu cihazların böyle yetenekleri mevcut.

Gönderildi : 13/05/2014 19:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Fortigate firması ile görüşebilirsiniz. F1 teknoloji savaş bey.
Drytek Vigor ile görüşebilirsiniz. Simet teknoloji Ertan bey.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2014 19:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Yukarıda istediğiniz olay sadece VPN Balance ile olur bunu da DrayTekler yapıyor.

Gönderildi : 13/05/2014 20:36

(@nazmikavalci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim VPN yapımda mevcut iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 14/05/2014 12:43

(@semihbulut-2)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Cihaz felan gerek yok PfSense ile iki hattı loadblance yaparsın tek ağ geçidi ile network içerisine verirsin kullanıcı biri a modeminden çıkarken diğeri b modeminden internete çikar veya internet explorer de sayfayı refresh ettiğinde bir a modem den bir b modemden çıkarsın dışarıya 

Gönderildi : 22/05/2014 22:17

Paylaş: