Forum

Ssl Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ssl Hatası

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

yaklaşık 200 adet clientımız var ve hepsinde Google a ulaşmaya çalıştığımızda bazen açılıyor bazen ssl hatası diyor ve girmiyor. Fakat yandex , yahoo , bing gibi arama motorlarına sorunsuz giriyor. Swicth leri kapadım açtım sorun devam ediyor. Sizce neden olur bu sorun. İyi çalışmalar.  

Gönderildi : 19/04/2014 15:21

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Aynı sorun bende ve sorduğum arkadaşlarda var.Hatta telekom il müdürlüğüne de sordum onlarda da aynı sorun var.

Gönderildi : 19/04/2014 15:26

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Switch üzerinde herhangi bir ACL yok ise eğer söz konusu bakılması gereken kısım GATEWAY olacağından burada kullandığınız ürün hakkında bilgi verebilir misiniz.

Gönderildi : 19/04/2014 15:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Clientların saat tarihlerini senkronizasyonlarını kontrol edin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/04/2014 16:35

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Son zamanlarda bende de aynı sorun var, Client ların saatlerinde de sorun yok, hepsi güncel son bir dns değişikliği yaptım, Telekom dnslerinden farklı olarak, son 2 gündür ssl sorunuyla karşılaşmadım, emin olmamakla birlikte yüksek ihtimal TİB tarafından kaynaklanıyor,

Gönderildi : 19/04/2014 16:45

(@ugrasisik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tarih ve saatlerin kontrolünü daha önce yapmıştım fakat sorun devam ediyor maalesef.

Gönderildi : 19/04/2014 18:05

(@ugrasisik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aslında switch üzerinde belli kısıtlamalar olabilir. Switchlerin markası HP fakat ben bunları biraz kurcalayıp size döneceğim 🙂 . Teşekkür ederim

Gönderildi : 19/04/2014 18:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

switch üzerindeki konfigurasyondan genelde bu tip bir hata almazsınız

anca internet çıkışınızdaki güvenlik duvarı üzerinde yapılan bir işlem belki bu tip bir hataya sebep olabilir

Gönderildi : 19/04/2014 18:35

Paylaş: