Forum

Geniş Alan İçi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Geniş Alan İçin Wifi Çözümü

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
752 Görüntüleme
(@guneyozcan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar...

Yaklaşık 30 dönümlük bir arazi üzerine kurulu bir turizm tesisimiz var...

burada mevcutta 8 adet ubnt nano station m2 kullanılmış... bu cihazlar ile dış mekanda hemen hemen her yerde erişim var...

fakat daha önemli olan iç mekanlarda sıkıntılar var...

içeriye girdiğimizde problem yaşanıyor...

tesiste binalar ve odalar birbirine uzak olabiliyor... bu sebeple indoor değil outdoor bir ürün kullanmak istiyoruz...

böyle bir proje için hangi ürünleri önerirsiniz?

saygılar..teşekkürler... 

Gönderildi : 07/04/2014 18:54

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhabalar...

Yaklaşık 30 dönümlük bir arazi üzerine kurulu bir turizm tesisimiz var...

burada mevcutta 8 adet ubnt nano station m2 kullanılmış... bu cihazlar ile dış mekanda hemen hemen her yerde erişim var...

fakat daha önemli olan iç mekanlarda sıkıntılar var...

içeriye girdiğimizde problem yaşanıyor...

tesiste binalar ve odalar birbirine uzak olabiliyor... bu sebeple indoor değil outdoor bir ürün kullanmak istiyoruz...

böyle bir proje için hangi ürünleri önerirsiniz?

saygılar..teşekkürler... 

Güney Bey Selamlar,

UBNT nano station M2 ler gerçekten güçlü cihazlar. İç mekanlar için muhtemelen odalarda sinyal zayıflıyor. Kapsama alanı için iç mekanlarda AP uygulaması yaparsanız çözüm olur die düşünüyorum. UBNT Unifi UAP iç mekan ürünlerinden kullabilirsiniz. Daha kurumsal düşünüyorsanız eğer HP MSM serisi ve VM Serisi ürünlerede bakabilirsiniz.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 07/04/2014 19:13

(@guneyozcan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

odaların bulunduğu binalar arasında 100 metreden fazla mesafe var... 3-4 farklı bina var... bunun yanında yemekhaneler sosya tesisler vs... 

iç mekan ürünler kullanmak istersek kablolama oldukça zorlayabilir... bunu son seçenek olarak tutuyorum...

açık alanda çatılarda veya direklerde konumlandırabileceğimiz ve iç mekanlara da ulaşabilecek bir cihaz arıyorum...

T eşekkürler.

Gönderildi : 07/04/2014 20:02

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Anladım. Bir yerde görmüştüm dışardan otel odalarının camları yönüne bakan oudoor AP ler ile yapılmıştı, sanırım o şekilde düşünüyorsunuz. Konumlandırmayı siz biliyorsunuz ürün tercihlerinde demo yaparak karar verirseniz sağlıklı bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Bol şans dilerim ! 

Gönderildi : 07/04/2014 20:10

(@mehmetvar)
Gönderiler: 4
New Member

odaların bulunduğu binalar arasında 100 metreden fazla mesafe var... 3-4 farklı bina var... bunun yanında yemekhaneler sosya tesisler vs... 

iç mekan ürünler kullanmak istersek kablolama oldukça zorlayabilir... bunu son seçenek olarak tutuyorum...

açık alanda çatılarda veya direklerde konumlandırabileceğimiz ve iç mekanlara da ulaşabilecek bir cihaz arıyorum...

T eşekkürler.

Selamlar,

Öncelikle tavsiyem iç mekanlar için ayrı AP ler kullanılması. Bina yapısı, duvar kalınlıkları, kullanılan malzemeler, AP anten pattern tipleri vb. etkenler iç mekanda SS anlamında stabiliteyi değiştirecektir. 

Binalar arasında iletişim kurmak için kablolama yerine, profosyonel bir çözüm arıyorsanız: bir üst band da P2P / P2MP / Mesh teknolojisi üzerinden kablosuz bir omurga yaratılabilir. Aynı zamanda arazi üzerindeki veya etrafındaki herhangi yeni kurulan bina/tesis için altyapıyı da oluşturmuş olursunuz.

Benzer bir tekniği güney ve ege kıyılarındaki yat turizmi amacıyla yüksek kapasiteli internet çözümleri için uyguluyoruz. Çözüm için bir çok marka bulunmakta. 

Saygılar.  

Gönderildi : 19/04/2014 22:44

(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=1246&model=TL-WA7210N

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=2474&model=TL-ANT2424B 

Böyle bir ürün işinizi görür mü acaba biz iki bina arası kullanıyoruz bunları memnunuz da fakat binalarımız birbirine pek uzak değil.

Gönderildi : 21/04/2014 11:55

Paylaş: