Forum

2 farklı ağ

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 farklı ağ

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
375 Görüntüleme
(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam

İlginç bir soru olacak şöyle ki 2 farklı subneti vpn ile buluşturup A subneti B ye ulaşsın ama B A ya ulaşamasın? Mantıksız gibi ama bir sorayım dedim. 🙂 

Gönderildi : 12/02/2014 20:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selam

İlginç bir soru olacak şöyle ki 2 farklı subneti vpn ile buluşturup A subneti B ye ulaşsın ama B A ya ulaşamasın? Mantıksız gibi ama bir sorayım dedim. 🙂 

Kulladığın VPN cihazlarında firewall varsa yapabilirsin...

Gönderildi : 12/02/2014 21:03

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Selam

Merhaba,

subnetleri arası route yazabilirsiniz. 

Gönderildi : 13/02/2014 02:07

(@mehmetergun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

uç noktalarda g.dat modemler draytek vigor ve 1 adet fortigate 100d mevcut.

Gönderildi : 13/02/2014 22:38

(@ertanerbek)
Famed Member

uç noktalarda g.dat modemler draytek vigor ve 1 adet fortigate 100d mevcut.

DrayTekler point to pont mi bağlı yoksa internet üzerinden Fortiye VPN mi yapıyor ?

Gönderildi : 14/02/2014 03:15

(@mehmetergun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu an point to point... Bir de bugün farkettim, draytekte lan2lan vpni kurdum bir süre sonra karşı tarafı pingleyemedim, kaldırıp tekrar kurudm 1 süre sonra yine karşı tarafı pingelemedim. İlk başta sağlıklı çalışıyor bir süre sonra managementten bakınca vpn aktif görünüyor ama karşı tarafla bir iletişim kurulamıyor, 1 uç dial-in diğer uç dial out şekilde bağlı. Bağlantıyı kurmak isteyen dialout diğeri dial in. Acaba bothamı almalı ya da cihazın birinde birinde sorun mu var çözemedim. İlginç olan karşı  uca bağlanılamadığında bile internetin var olması he 2 uçtada...

Gönderildi : 14/02/2014 05:30

(@ertanerbek)
Famed Member

Şu an point to point... Bir de bugün farkettim, draytekte lan2lan vpni kurdum bir süre sonra karşı tarafı pingleyemedim, kaldırıp tekrar kurudm 1 süre sonra yine karşı tarafı pingelemedim. İlk başta sağlıklı çalışıyor bir süre sonra managementten bakınca vpn aktif görünüyor ama karşı tarafla bir iletişim kurulamıyor, 1 uç dial-in diğer uç dial out şekilde bağlı. Bağlantıyı kurmak isteyen dialout diğeri dial in. Acaba bothamı almalı ya da cihazın birinde birinde sorun mu var çözemedim. İlginç olan karşı  uca bağlanılamadığında bile internetin var olması he 2 uçtada...

Merhabalar 2nd subnet kısmı routing için VPN için 1st subneti kullanmalısınız. Cihazların erişim bilgilerni zöelden atın ben yapılandırıyım gerekirse ama point to point çalışıyorsa VPN gerek yok...

Gönderildi : 14/02/2014 14:32

(@mehmetergun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Erhan bey ilginiz için teşekkürler. Cihazı fortiye bağlayarak çözdük...

Gönderildi : 15/02/2014 19:30

Paylaş: