Forum

ip değiştiremiyorum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip değiştiremiyorum .

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@ahmetaydin08)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

ip otomatikte makine ağa bağlandıgında modemin atadığı ip yi alıyor ağdan çıkarınca 169 la başlayan bir ip alıyor
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig / renew

yapıyorum yine 169 la başlayan ip görünüyor , bilgisayarı ağa bağladıgım zaman modemin atadığı ip yi alıyor .

ne yapmalıyım

Gönderildi : 01/02/2014 21:02

(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member

manuel ip verdiğiniz halde dahi almıyor mu ? eğer öyleyse sürücüyü kaldırıp yeniden kurmayı deneyin. bende de öyle olmuştu.

Gönderildi : 01/02/2014 22:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ip otomatikte makine ağa bağlandıgında modemin atadığı ip yi alıyor ağdan çıkarınca 169 la başlayan bir ip alıyor
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig / renew

yapıyorum yine 169 la başlayan ip görünüyor , bilgisayarı ağa bağladıgım zaman modemin atadığı ip yi alıyor .

ne yapmalıyım

sorunu anlaymadım burda modem uzerinde dhcp sunucu aktif  ise anlattıklarınız son derece normal

Gönderildi : 02/02/2014 04:17

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Selamlar, işletim sistemi network'e ulaşamadığı zaman gereksiz broadcast'leri önlemek amacıyla apipa IP denen 169.254.0.0 networkünde 255.255.0.0. subnetinde bir ip adresi alır ama gateway adresi almaz.

Yani bilgisayarınız ağa ulaşamadığınızda görmüş olduğunuz IP APIPA'dır ve normal bir durumdur. Endişeye hacet yok 🙂

Gönderildi : 02/02/2014 06:10

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig / renew

ne yapmalıyım

Bilgisayarı ağa bağlamadan mı bu işlemi yapıyorsunuz ? ayrıca sistemci sizin IP adresinizi limitlemiş ve DHCP de statik hale getirdi ise izin elle başka bir IP vemeniz gerekir ama muhtemel MAC adresini kesmiştir.

Gönderildi : 03/02/2014 01:11

Paylaş: