Forum

Bodrum ve Marmaris ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bodrum ve Marmaris şubelerini birbirlerine bağlamak..

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@yigitomerocal)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Bodrum ve Marmaris'te iki adet şubemiz var bunları birbirleri ile bağlantılı olmasını istiyoruz. Fakat Marmaris gibi bir bölgede internet hızı çok düşük. Marmaristeki şubede 8 mbps ADSL var. Site to Site VPN yapabilirim. Ancak mesafe uzak ve Bant genişliğini etkilemesinden korkuyorum. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Saygılarımla.  

Gönderildi : 27/01/2014 18:48

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Bodrum ve Marmaris'te iki adet şubemiz var bunları birbirleri ile bağlantılı olmasını istiyoruz. Fakat Marmaris gibi bir bölgede internet hızı çok düşük. Marmaristeki şubede 8 mbps ADSL var. Site to Site VPN yapabilirim. Ancak mesafe uzak ve Bant genişliğini etkilemesinden korkuyorum. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Saygılarımla.  

DrayTek cihazları VPN Trunk yapabiliyor, bu şekilde birden fazla hattı karşılıklı olarak bağlayabiliyorsun.

Gönderildi : 27/01/2014 19:06

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Saygılarımla.  

Yiğit Bey selamlar,

Bende size whatchGuard XTM23-25 öneririm stabil çalışan ve kolay kurulum, yönetim olarak kullanabileceğiniz cihazlardır. Karşı tarafta bağlı olan kullanıcı sayısı, aktif kullanımlar gibi detaylar sonucunda böyle bir yapıya geçebilirsiniz. Nitekim yapacağınız site to site VPN yapısı cihaz ve lisans maliyetleri ile birlikte gelicektir. Fayda , maliyet analizi size doğruya götürücektir.

Saygılarımla. 

Aşağıdaki makaleden de faydalanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2010/11/28/watchguard-site-to-site-vpn-kurulumu.aspx 

Gönderildi : 27/01/2014 21:00

Paylaş: