Forum

Router Alımında Dik...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Router Alımında Dikkat edilmesi gereken hususlar

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

200 mb hat için ssl vpn desteği olan bir router alımı planlanıyor. Bununla ilgili marka model önerebilir misiniz?

"Şu özellikleride göz ardı etmeyin" derseniz sevinirim.

Kolaylıklar 

Gönderildi : 23/01/2014 13:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

cisco ürünlerini tavsiye ederim. model söyleyemeyeceğim ama cisco bu konuda bence en iyisi.

Gönderildi : 23/01/2014 13:50

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Router olayında CİSCO dışına çıkmazsan başın ağrımaz, her ne kadar bizde aynı değerleri veriyoz diyen markalar olsada dünya routing network alt yapısı cisco cihazlar tarafından rota bulduklarını hatırlayınız.Model olarak 1800 serisi cisco 1841 router işini görür.

Kolay gelsin. 

http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/routers/ps5853/product_data_sheet0900aecd8016a59b.pdf 

Gönderildi : 23/01/2014 19:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

GateProtect, Fortigate yada Sonicwall cihazlarını tercih edin. Aksi halde oldukça başınız ağrıyacaktır, ayrıca cisco gibi son kullanıcıya %80 kaar ile ürün satıp her servis ücretine bilmem kaç dolar isteyen bir firmanın ürünleri konusunda yorum yapmayacağım :).

Bir ürün alırken şunu iyi idrak etmelisiniz, bir adam projede %50 ~ %80 indirim yapıyorsa bu dogal ortamda sizi bu oranda kazıklıyor demektir, bu işten zevk alan arkadaşlar olabilir elbette ama şahıs olarak ben pek tatmin edici bulamıyorum...

Gönderildi : 23/01/2014 19:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Şu özelliklere dikkat edin denilecek bir şey yok maalesef hali hazırda SSL VPn bir stadnart değil bu nedenle her firma kendisi bir şeyler üretiyor genelde OPNVPn kullanırlar bu iş için sadece DrayTek gibi birkaç firma kendi SSL coruna sahip ama onlarda sizin ihtiyacınızı karşılamıyor. Bu nedenle en dikkat edeceğiniz iş firmanın demo verip vermediği demo ile yapılan testlerin sonucu.

Gönderildi : 23/01/2014 19:47

Paylaş: