Forum

Universal repeater ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Universal repeater çok verimsiz!!!

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@SerdarKarip)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Kablolama yapılması hem
fiziksel hem estetik açıdan zor olan bir 3 katlı binada 12 adet ap kurmam
gerekti.bende universal repeter modunda çalıştırarak önce 2 ap modemden aldıgı
sinyalı diğer 5 er ap ye sırası ile bağladım .her ap arası maxımum 15-20 mt yani
bir öncekinin sinyalini sağlıklı alıyor .cihazların herbirine modemin bloğundan
sırası ile müsait lan ip leri verdim.ama o kadar verimsiz çalışıyorlar ki
modemdem uzaklaştıkca 4. 5. Ap lerde neredeyse ip almak bile 1 dakika
alıyor.kullandığım cihazlar zyxel wap3205v2 bu kadar doğal mı kablolama olmadan
nasıl yaparım.

Gönderildi : 21/01/2014 02:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Kablolama yapılması hem fiziksel hem estetik açıdan zor olan bir 3 katlı binada 12 adet ap kurmam gerekti.bende universal repeter modunda çalıştırarak önce 2 ap modemden aldıgı sinyalı diğer 5 er ap ye sırası ile bağladım .her ap arası maxımum 15-20 mt yani bir öncekinin sinyalini sağlıklı alıyor .cihazların herbirine modemin bloğundan sırası ile müsait lan ip leri verdim.ama o kadar verimsiz çalışıyorlar ki modemdem uzaklaştıkca 4. 5. Ap lerde neredeyse ip almak bile 1 dakika alıyor.kullandığım cihazlar zyxel wap3205v2 bu kadar doğal mı kablolama olmadan nasıl yaparım.

Kablolama olmadan her tekrarlayıcı da verim çok düşecektir.

Gönderildi : 21/01/2014 03:04

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Önceki postunuzuda tamamı büyük harfler ile yazmışsınız, bu durum forum kurallarına aykırıdır. Bundan sonraki postlarınızda buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Forum kuralları:

9. İletileriniz son derece okunaklı ve gereksiz renkli olmamalıdır. Okunaksız, imzalarında çok uzun mesajlar bulunan, çok büyük veya çok küçük karakterler kullanarak gönderilen iletilerde haber verilmeden silinecektir.  

http://www.cozumpark.com/forums/thread/413981.aspx  

Gönderildi : 21/01/2014 03:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Uğur abi aynı anda bende bakıyordum bu sefer düzelttim arkadaş farklı posttada aynı işlemi yapmış bir daha kurallara uyarsa seviniriz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/01/2014 11:34

(@YukaBalaban)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Kablolama yapılması hem
fiziksel hem estetik açıdan zor olan bir 3 katlı binada 12 adet ap kurmam
gerekti.bende universal repeter modunda çalıştırarak önce 2 ap modemden aldıgı
sinyalı diğer 5 er ap ye sırası ile bağladım .her ap arası maxımum 15-20 mt yani
bir öncekinin sinyalini sağlıklı alıyor .cihazların herbirine modemin bloğundan
sırası ile müsait lan ip leri verdim.ama o kadar verimsiz çalışıyorlar ki
modemdem uzaklaştıkca 4. 5. Ap lerde neredeyse ip almak bile 1 dakika
alıyor.kullandığım cihazlar zyxel wap3205v2 bu kadar doğal mı kablolama olmadan
nasıl yaparım.

Sırf bu yüzden 6 katlı binamızın kablolarını değiştirdik her yere yedekli kablo çektik, bizi uğraştırdı ama değdi, tavsiyem en ufak bir ihtimal var ise bile kablo çekmen, kablo kanalları ile kablo çekmek çok kolay, çok zor alanlanlarda kanallar kullandık. kablo kullanımı fazla cihazlardan kurtulmanızı sağlıyor, ayrıca paket kayıplarını büyük ölçüde engelliyor ki VPN kullanıyorsanız bu çok önemli. 

Gönderildi : 21/01/2014 13:18

(@ertanerbek)
Famed Member

En başta adam akıllı bir firmadan destek almak lazım.... Ayrıca extender ürünleri dışındaki tüm teknolojileri inan bana hikaye oda birtane genişleticiden gerisinde hikaye olur.

Gönderildi : 21/01/2014 13:27

(@SerdarKarip)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle büyük harf yasak olduğundan haberim yoktu.dikkat ederim.Konu ile alakalı kablolama yapmanın daha verimli olacağını tabiki biliyorum ben wimax benzeri yönsüz kapalı alan için daha az cihaz kullanarak daha verimli olabilecek bir cihaz öneriniz varmı diye soracaktım.

Gönderildi : 21/01/2014 14:36

(@ertanerbek)
Famed Member

Öncelikle büyük harf yasak olduğundan haberim yoktu.dikkat ederim.Konu ile alakalı kablolama yapmanın daha verimli olacağını tabiki biliyorum ben wimax benzeri yönsüz kapalı alan için daha az cihaz kullanarak daha verimli olabilecek bir cihaz öneriniz varmı diye soracaktım.

AĞ cihazları 2.4 GHZ yada 5 GHZ kullanabilir o nedenle Wimax kullanamazsınız.

Yüksek performans için DrayTek cihazlarını kullanabilrisiniz.

Gönderildi : 21/01/2014 14:57

Paylaş: