Forum

Local üzerinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local üzerinden clientlera mesaj gönderme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,327 Görüntüleme
(@Mehmet_Celebi)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uzun süredir sitenin takipçisiyim. Çok şey öğrendim sayenizde. Ama bir konuda sorunumu çözemedim. GP ile kullanıcılara mesaj atma engellenmiş sanırım. CMD üzerinden MSG ile de denedim ama kimseye gitmiyor maalasef. Bu hizmet acaba devre dışı bırakılmış olabilir mi. Son denemem de gördüm ki bir başka cliente Netscan programını attığım zaman o pc ye bu program arayüzünden gidiyor mesaj. Her cliente atmak bunu zahmetli. Bunu kolay yoldan atabilirmiyim. Servera giriş  yetkim yok ama admin yetkim var sadece. Yada kullanıcıları program ile kaldırdığımda administator olarak girdiğimde de de gidiyor. Her bilgisayarıda bu şekilde yapamam. Sanırım bi hizmetden dolay böyle kısıtlsnmış ama bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi. Teşekkürler. 

Gönderildi : 20/01/2014 01:03

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

(@Mehmet_Celebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Net send uygulamasını windows 7 de çalıştıramadım. Daha önce denemiştim buda işe yaramıyor maalasef. Teşekkürler. 

Gönderildi : 20/01/2014 02:31

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

windows 7'de cmd >> msg.exe kullanabilirsiniz. 

Gönderildi : 20/01/2014 16:17

(@Mehmet_Celebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Onuda denedim yazmıştım zaten. Bağlantı kesildi diyor. Başka yol var mı onu öğrenmeye çalışıyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 20/01/2014 16:37

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba mesaj gönderebilmek için, mesajı gönderen kullanıcının domain admin grubuna üye olması gerekmektedir.

http://gallery.technet.microsoft.com/A-net-messenger-script-for-810f8331

burada 2 adet script var

enablemsg.vbs  bu scripti her iki bilgisayarda aktif edin mesaj gönderen ve gönderilecek BiLGiSAYAR üzerinde

netmessenger-eng.vbs buscriptide mesajı gönderebilmek için kullanın ilk açılan pencereye mesajınızı sonraki açılan pencereye BiLGiSAYAR adını yada ip adresini yazabilirsiniz. eğer tüm bilgisayarlara mesaj göndermek istiyorsanız * işaretini kullanmalısınız yok hayır belli bir listem var ona mesaj göndermem gerekiyor derseniz c dizini altında list.txt adında bir yazı dökümanı oluşturun. bir alt satıra geçerek mesajı göndermek istediğiniz BiLGiSAYAR isimlerini girip gönderebilirsiniz.

Gönderildi : 20/01/2014 17:02

(@Mehmet_Celebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet. Kurulan pc lerde çalışıyor. asıl sorun 100 client üzerinde nasıl kurarım bunu acaba. Teşekkürler

Gönderildi : 20/01/2014 19:09

Paylaş: