Forum

Airties mesh hakkın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Airties mesh hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@yasinkale)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Airties Ap-302 ve Air 4310 ap bulunmaktadır.Bunlar ile aynı ortam içinde mesh yapıyorum.Fakat 10 bilgisayardan fazla bağlandığı zaman cihazlar bağlantıyı koparıyor ve pingler 300ms ile 2500ms arası değişiyor ve her 3 ping sonrası bağlantı kopuyor.Airties mesh ayarlarını yaparken anten seviyeleri -74 gördüğü zaman diğer bir ap. yerleştirdim.Her yerleştirdiğim ap bir önceki ile mesh yaptım.Her Ap yerden yüksekliği  ortalama 2m civarındadır.Elimde 2 adet air- 4310 ve 3 adet ap-302 bulunmaktadır.Toplamda 5 adet ap bulunmaktadır.Bu durumda bağlantı kopma sorunum neyden kaynaklanabilir?Yardımcı olurmusunuz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2014 16:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

Airties Ap-302 ve Air 4310 ap bulunmaktadır.Bunlar ile aynı ortam içinde mesh yapıyorum.Fakat 10 bilgisayardan fazla bağlandığı zaman cihazlar bağlantıyı koparıyor ve pingler 300ms ile 2500ms arası değişiyor ve her 3 ping sonrası bağlantı kopuyor.Airties mesh ayarlarını yaparken anten seviyeleri -74 gördüğü zaman diğer bir ap. yerleştirdim.Her yerleştirdiğim ap bir önceki ile mesh yaptım.Her Ap yerden yüksekliği  ortalama 2m civarındadır.Elimde 2 adet air- 4310 ve 3 adet ap-302 bulunmaktadır.Toplamda 5 adet ap bulunmaktadır.Bu durumda bağlantı kopma sorunum neyden kaynaklanabilir?Yardımcı olurmusunuz.

Teşekkürler.

Öncelikli olarak o cihazların kapasitesi zaten o kullanıcı sayılarının üstünde değil, mesh yapmıyorsunuz cihazları kablosuz olarak birbirlerine bağlıyorsunuz her alamada performansınız düşer son olarakda -74 sinyal seviyesi iyi bir seviye değil.

rofesyonel bir firmadan wifi için yapılandırma ve kurulum desteği alırsanız daha iyi olacaktır.

Gönderildi : 14/01/2014 04:24

Paylaş: