Forum

İkincil IP Tanıtma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İkincil IP Tanıtma (Yardım) !!!

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,022 Görüntüleme
(@EmirKaradag)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şuan da kullandığımız IP Sorbs Duhl alanından Blacklist'e düştüğü için bazı maillerim gönderilmiyor bunu çözmek için ikincil bir IP tanımlayabilir miyim?

Şuan da kulladığım IP E-Fatura ya tanımlı olduğu için devre dışı bırakamıyorum. Aynı kullandığım IP devrede kalma şartıyla ikincil bir IP tanıtmam lazım. Yeni tanımlayacağım IP' yi maillere yönlendirmeyi denesem E - Fatura işlemleri gerçekleşirken herhangi bir soruna neden olur mu?

Gönderildi : 06/01/2014 14:52

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

internet bağlantı tipiniz nedir (adsl, metro, vs.)? gateway cihazınız nedir (modem, utm, vs.)?

eğer adsl gibi bir bağlantıysa ikinci ip almak için ikinci bir hat almalısınız. gateway cihazınız ikinci bir adsl bağlantıyı destekliyorsa yapılabilir.

eğer metro gibi bir bağlantıysa ikinci ipyi zaten almışsınızdır, gateway cihazınız üzerinde gerekli konfig değişikliği yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 07/01/2014 01:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Şuan da kullandığımız IP Sorbs Duhl alanından Blacklist'e düştüğü için bazı maillerim gönderilmiyor bunu çözmek için ikincil bir IP tanımlayabilir miyim?

Şuan da kulladığım IP E-Fatura ya tanımlı olduğu için devre dışı bırakamıyorum. Aynı kullandığım IP devrede kalma şartıyla ikincil bir IP tanıtmam lazım. Yeni tanımlayacağım IP' yi maillere yönlendirmeyi denesem E - Fatura işlemleri gerçekleşirken herhangi bir soruna neden olur mu?

Çok mail göndermekten kimse kolay kolay black liste düşmez tabi aynı anda hotmalie 50 mail atıyorsanız ayrı ki sadece hotmail sistemine 50 mail gelmesi için bile toplamda 1000 üzerinde anlık mail atmak lazım yada tüm kullanıcıların hotmail yada başka bir mail firmasından kullanıyor olması lazım. Bence DNS kayıtlarını kontrol edin ve ters DNS kaydını olup olmadığına bakın...

iş zaten spam yapmak değilse anlık 1000 maili bankalar bile atmıyordur sapm yapmaksa iş başka tabi..

Gönderildi : 14/01/2014 05:25

Paylaş: