Forum

Thin client ve WSUS

Bildirimler
Hepsini Temizle

Thin client ve WSUS

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Aşağıdaki linkten konu ile ilgili sağlam kaynak verebilirim, herşey mevcut.

İyi okumalar.  

http://www.cozumpark.com/forums/post/188628.aspx  

Gönderildi : 04/01/2014 03:39

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Thin client larınızın işletim sistemi nedir linux, win ce veya win 7 mi? İnternet erişimi veriyorsanız thin client üzerindenmi server üzerindenmi veriyorsunuz?

thinclient larınızın disk kapasitesi nedir? 

Gönderildi : 04/01/2014 03:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

thin clientler icin wsus gerekli degildir, sunucu farmı icin kullanılabilir wsus , her sunucu ayrı ayrı internete bağlanıp guncelleme ceksin istenmiyor ise

thn clientlerin yazılımı windows tabanlı bile olsa windowsupdate almıyorlar uzerlerine yeni yazılım firmware olarak atılıyor.

Gönderildi : 04/01/2014 13:33

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Windows tabanlıysa thin client a uygun uzaktan yönetilebilen bir antivirus gerekebilir.

Gönderildi : 04/01/2014 14:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Konuyu acayim soyle. Thin client-ler Win 6 ce sistem kullaniyor. Xp yani. Flash belelgi 1gb ve 1gb rem-e sahip. HDD-si yok. Sadece RDp ile sunucuya baglanip oranin kaynaklariyla ve gerekli lisanslarla gerekli programlari kullaniyorlar. Bildigimiz gibi WSUS normal pc-lerde updat-leri otomatik sunucudan almak icin kullaniliyor. Yani client-ler domaien bagli ve herkes kendi programini kendi lokla disikindne cagirip kullaniyor. Ama Thin-de hic bir program yok. Bi os var 1 de rdp baska da bir sey yok. Peki oyleyse sunucudan WSUS-la Thin-leri update etmenin bir manasi varmi? Yapiliyor mu boyle bir sey? Win 6 Ce-lere update support-u varmi? Varsa bile sadece rdp ile sunucuya baglaniyorsak ve internete biel sunucudan cikiyorsak thin client-lerin windowslarinin guncel olmasinin bir manasi varmi?

2-ci sorum ise soyle. WSUS Microsoft uygulamalarini update ediyor. Peki ben bazi video-larda mesela client-in ekran karti, ses karti flan update-lerini de gordum. Peki su WSUS farkli firmalara mahsus donanimlarin da driver-lerini de cekip update ettire biliyormu?

Gönderildi : 04/01/2014 15:12

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

WSUS calisma mantigini zaten biliyorum. Benim sorum thin client icin gerekli olup olmadigi

Gönderildi : 04/01/2014 15:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

o zaman şöyle özetleyeyim konuyu

thinclientinizde windowsupdate yapabiliyorsanız gerekli, yok eğer windowsupdate yapamıyorsanız gerekli degil ( wsus ) 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 04/01/2014 15:18

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Asagi yukari anladim. Peki normalde sirketlerde nasil kullaniliyor su thin-ler? Update aliyorlarmi wsus-dan yoksa almiyorlarmi? Peki 2-ci soruya da bir cevap ala bilirsem.

Gönderildi : 04/01/2014 15:50

Paylaş: