Network kurulumu WA...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Network kurulumu WAN  

  RSS
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Fiber altyapı mevcut ise elbette şubeler için noktadan noktaya fiber yapılandırmak en guzeli

Alıntı
Gönderildi : 31/12/2013 19:20
Elcin Memmedov
(@ElcinMemmedov)
Üye

Yok ben calisan diyilim sadece bir sirkein icindeki WAN cikisi cok kullanilan yontemi oyrenmek istedim fiber uzun mesafeler icin kullaniliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/01/2014 15:24
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Hangi bağlantılar var ise bütçeye göre asıl ve yedek olmak üzere 2 tanesi seçilir. İster fiber + g.shdsl veya g.shdsl + 3g bu tamamen bütçeye ve size verilebilecek bağlantıya göre değişir. Her yerde fiber olmayabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/01/2014 15:51
ali selvi
(@aliselvi)
Üye

Wan'a nasıl çıkacağınız sizin iş planınız ile ilgili. Şirket IT sistem yöneticisi buna kararı vermeden işlemleri tek tek listeler en uygun bağlantı hızı ve maliyetini belirleyecektir.

Sonuç olarak WAN hizmeti aldığımız servis sağlayıcılarının değişik tipte bağlantılar için ayrı ayrı tarifeleri mevcut. Bazen servisin çok pahalı olmasına rağmen kullanmak zorunda kalıyoruz. Metroethernet gibi. 

Başarılar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2014 00:42
Elcin Memmedov
(@ElcinMemmedov)
Üye

Tesekkurler arkadaslar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2014 01:02
serkancoke
(@serkancoke)
Üye

Son zamanlarda fiber optik sistemin üretim maliyetlerinin azalması ve fiber internet hizmeti sağlayan kurumların artmasıyla fiber optik en çok tercih gören alternatif olmaya başladı, genel algının aksine fiber sistemler kısa mesafelerde de çok tercih ediliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2014 03:06
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Elcin Memmedov"]Arkadaslar bir sirket,sube,banka bunun gibi yerlerde network yapilandiriyorsak bunlarin WAN cikmasi hangi yontem olucak DSL,Frame Relay,Fiber ve s. bunun gibi sizler bilirsiniz...
[/quote]

 

Bağlantı tipi önem arz etmez, mühim olan bağlantı tipinin o bölgede gerekli hız ihtiyacını sürekli olarak karşılayıp karşılayamadığıdır. Buradaki temel olay bağlantı şeklidir. Bu tür yapılar da genelde INTRANET yada EXTRANET tipi yaılar kurulur internetten ve public yaplardan bağımsızdırlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2014 18:51
Paylaş: