Forum

Network kurulumu WA...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network kurulumu WAN

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Fiber altyapı mevcut ise elbette şubeler için noktadan noktaya fiber yapılandırmak en guzeli

Gönderildi : 31/12/2013 20:20

(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok ben calisan diyilim sadece bir sirkein icindeki WAN cikisi cok kullanilan yontemi oyrenmek istedim fiber uzun mesafeler icin kullaniliyor.

Gönderildi : 01/01/2014 16:24

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Hangi bağlantılar var ise bütçeye göre asıl ve yedek olmak üzere 2 tanesi seçilir. İster fiber + g.shdsl veya g.shdsl + 3g bu tamamen bütçeye ve size verilebilecek bağlantıya göre değişir. Her yerde fiber olmayabilir.

Gönderildi : 01/01/2014 16:51

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Wan'a nasıl çıkacağınız sizin iş planınız ile ilgili. Şirket IT sistem yöneticisi buna kararı vermeden işlemleri tek tek listeler en uygun bağlantı hızı ve maliyetini belirleyecektir.

Sonuç olarak WAN hizmeti aldığımız servis sağlayıcılarının değişik tipte bağlantılar için ayrı ayrı tarifeleri mevcut. Bazen servisin çok pahalı olmasına rağmen kullanmak zorunda kalıyoruz. Metroethernet gibi. 

Başarılar. 

Gönderildi : 02/01/2014 01:42

(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler arkadaslar..

Gönderildi : 02/01/2014 02:02

(@serkancoke)
Gönderiler: 10
Active Member

Son zamanlarda fiber optik sistemin üretim maliyetlerinin azalması ve fiber internet hizmeti sağlayan kurumların artmasıyla fiber optik en çok tercih gören alternatif olmaya başladı, genel algının aksine fiber sistemler kısa mesafelerde de çok tercih ediliyor.

Gönderildi : 02/01/2014 04:06

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaslar bir sirket,sube,banka bunun gibi yerlerde network yapilandiriyorsak bunlarin WAN cikmasi hangi yontem olucak DSL,Frame Relay,Fiber ve s. bunun gibi sizler bilirsiniz...

Bağlantı tipi önem arz etmez, mühim olan bağlantı tipinin o bölgede gerekli hız ihtiyacını sürekli olarak karşılayıp karşılayamadığıdır. Buradaki temel olay bağlantı şeklidir. Bu tür yapılar da genelde INTRANET yada EXTRANET tipi yaılar kurulur internetten ve public yaplardan bağımsızdırlar.

Gönderildi : 02/01/2014 19:51

Paylaş: