Forum

ağdan lcd ekrana g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağdan lcd ekrana görüntü aktarma

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,264 Görüntüleme
(@MustafaKoseoglu)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ağımda  3 farklı DVR cihazında kamera grupları var. Her birinde ortalama 20 kamera var. bu dvr cihazları sistem odamda bir switch ile birleşiyorlar. bende burdan içine girip kontrolü sağlıyorum.

Şimdi, her bir dvr için lcd ekran alındı. Benden istenilen, bu lcd ekranlara her bir dvr dan görüntü aktarmak. 3 dvr - 3 lcd.

bu dvr lardan BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN, lcd ekranlara nasıl bir yöntemle görüntü gönderebilirim?

Gönderildi : 30/12/2013 21:59

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Pc üzerinden değilde direk dvr üzerinden görüntüler aktarırsan real time görüntüyü lcd ekranlara aktarabilirsin. Öte yandan bir pc client yazılımı ile görüntüleri tek ekranda toplayıp ekran kartının 2'ci çıkşından sadece bir görüntü ekranı aktarabilirsin. 

Eğer her lcd ekrana sürekli izlenecek bir görüntü aktarmak istiyorsan analog 16 multiplexer  cihazı ile ile mevcut cihaz üzerindeki kamera görüntü kablolarını buraya patch ederek harici 16'ya bölünmüş bir görüntü elde edebilirsin, monitör çıkışı ile lcd ekranlara görüntü verebilirsin. 

Kolay gelsin!!

Gönderildi : 31/12/2013 01:56

(@MustafaKoseoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

üstadım şöyle açıklayım. 3 dvr cihazım şirketten uzak yerlerde. wimax antenleri ile 3 bölgeye internet taşıyıp, bağlantıyı bu şekilde kurduk.  (3 tane internet alacağıma, ben burdan sağlarım dedik.)

bu bağlantılar benim cisco swicimde birleşiyorlar. forti 60B de mevcut. ben bu dvr lara iç ip ile bağlanıyorum. kontrol merkezinde sırf bunun için bir bilgisayar ayıracağım. bu bilgisayara dvr kartı alsak, bunun üzerinden dağıtım yapabilir miyiz?

son not: benim daha önce kameralarla ilgili çalışmam olmadı. bu yüzden çok az biliyorum. daha açıklayıcı bir dille yazarsanız sevinirim.

teşekkürler. 

Gönderildi : 02/01/2014 03:23

(@aliselvi)
Reputable Member

Merhaba,

Dvr cihazlarınızın hangi marka ve model olduğunu bilmiyorum, fakat yeni nesil dvr cihazlarında CMS software ile gelmekte. CMS software birden fazla dvr cihazını tek yazılım ile görme ve yönetme imkanı sağlayan merkezi kontrol yazılımıdır. Ama sizin yapmak istediğinize tam olarak cvp verebileceğini sanmıyorum. Siz her dvr görüntüsünü ayrı LCD lere aktarmak istiyorsunuz.

Bunu sizim sistemde yapabilmek için ortama her dvr için bir pc konumlandırmak olucak eğer başka seçeneğiniz yoksa.Yani bir pc ile dvr cihazlarının görüntülerini ayrı lcd ekranlara aktaramazsınız. IP teknoloji olmuş olsaydı mümkündü fakat analogta yapılacak pek birşey yok. 

farklı bir çözüm isterseniz yazabilirisiniz. 

Gönderildi : 02/01/2014 14:49

(@MustafaKoseoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

peki 3 tane ncomputing veya thin client alsak bunu yapabilir miyiz?

Gönderildi : 04/01/2014 20:00

(@aliselvi)
Reputable Member

peki 3 tane ncomputing veya thin client alsak bunu yapabilir miyiz?

Malesef client software ile de bağlansanız ekran kartı ihtiyacından dolayı görüntü codeclerini çözemezsiniz. Ama yeni nesil atom mini pcler nasıl çalışır bilemem, birde endüstriyel pc'lere bakabilirsiniz. Ekran kartı external olması önemli çünki.

Gönderildi : 04/01/2014 21:49

(@MustafaKoseoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çözüm:

nvidia nvs 510 model ekran kartı aldık. Ekran kartının kutusunu görünce zaten hemen anlıyorsunuz, sırf bu iş için üretilmiş diye.

kartımda 4 port mini display çıkış var. 3 tane de hdmi çevirici aldım lcd ler için. monitörüme de bir tane çıkış verdim.

sorunsuz çalışıyor şuan.

hatta bir çıkışı 2 ye çoklayarak 2 görüntü alınabiliyormuş. yani toplam 8 farklı ekran. bunu da deneyeceğim inşallah. 

bilginize. 

Gönderildi : 20/01/2014 14:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Asus un USB monitörleri var ekrankartı ihtiyaçları yok aynı anda aynı cihaza 5 adet bağlanabiliyor, ayrıca kendi içinde ekran kartı olduğu için makinayada yüklenmiyorlar....

Gönderildi : 20/01/2014 14:59

(@MustafaKoseoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Asus un USB monitörleri var ekrankartı ihtiyaçları yok aynı anda aynı cihaza 5 adet bağlanabiliyor, ayrıca kendi içinde ekran kartı olduğu için makinayada yüklenmiyorlar....

Ertan bey modelini yazabilir misiniz acaba?

Bir de monitör mü 5 adet cihaza bağlanıyor yoksa bir bilgisayara bu tür 5 monitör mü takılabiliyor?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 20/01/2014 17:54

Paylaş: