Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DHCP

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@SebuhiBayramov)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Her kese salamlar, benim bir cisco acces pointim var isteyirem ki bir dhcp server kuram bu access pointe dhcp server ip paylasin, kurdumda ancaq dhcp ip paylamiyor. Istemiyorum ki domain ortaminda olmasin bu dhcp server. Her kese evvelceden tesekkurler. 

Gönderildi : 30/12/2013 09:58

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Salam Sebuhi Müellim,

Sef başa düşmeyiremse cisco access point üzerinden ip dağıtmak isteyirsen bu iş için DHCP server kurduktan sonra scope tanımlamalarını yapıp DHCP'yi autohorize yaptın mı?

http://www.cisco.com/en/US/docs/interfaces_modules/services_modules/ace/vA5_1_0/configuration/rtg_brdg/guide/dhcp.html  link'i bir incelermisin.

Gönderildi : 30/12/2013 13:15

(@SebuhiBayramov)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

cok sag ol yanit ucun Harun bey amma onuda etdim networkumuzde basqa bir dhcp-de var birden hemen dhcp-de islemedi problem yaratdi

Gönderildi : 30/12/2013 13:52

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Selam Sebuhi,

ortamda bir dhcp var olduğunu anlatmışsın. Fiziksel olarak networkü ayırmalısın, vlan olarak bunu yapabilirsin.networkünüzde Layer3 switch var ise ve bir UTM onun üzerinden tekli yönlü kural oluşturup vlanları haberleştirebilirsin. DCHP discoffer istekleri Cisco Ap üzerindeki DHCP hizmetleyicisi üzerinden dağıtım yapabilir, ayrıca cisco AP üzeriden DCHP Snooping trust ayarlarınızı kontrol etmelisiniz.

Bol şans.. 

Gönderildi : 30/12/2013 14:11

Paylaş: