Bildirimler
Hepsini Temizle

DHCP  

  RSS
Sebuhi Bayramov
(@SebuhiBayramov)
Üye

Her kese salamlar, benim bir cisco acces pointim var isteyirem ki bir dhcp server kuram bu access pointe dhcp server ip paylasin, kurdumda ancaq dhcp ip paylamiyor. Istemiyorum ki domain ortaminda olmasin bu dhcp server. Her kese evvelceden tesekkurler. 

Alıntı
Gönderildi : 30/12/2013 08:58
Harun KORKMAZ
(@HarunKORKMAZ)
Üye

Salam Sebuhi Müellim,

Sef başa düşmeyiremse cisco access point üzerinden ip dağıtmak isteyirsen bu iş için DHCP server kurduktan sonra scope tanımlamalarını yapıp DHCP'yi autohorize yaptın mı?

http://www.cisco.com/en/US/docs/interfaces_modules/services_modules/ace/vA5_1_0/configuration/rtg_brdg/guide/dhcp.html  link'i bir incelermisin.

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2013 12:15
Sebuhi Bayramov
(@SebuhiBayramov)
Üye

cok sag ol yanit ucun Harun bey amma onuda etdim networkumuzde basqa bir dhcp-de var birden hemen dhcp-de islemedi problem yaratdi

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2013 12:52
ali selvi
(@aliselvi)
Üye

Selam Sebuhi,

ortamda bir dhcp var olduğunu anlatmışsın. Fiziksel olarak networkü ayırmalısın, vlan olarak bunu yapabilirsin.networkünüzde Layer3 switch var ise ve bir UTM onun üzerinden tekli yönlü kural oluşturup vlanları haberleştirebilirsin. DCHP discoffer istekleri Cisco Ap üzerindeki DHCP hizmetleyicisi üzerinden dağıtım yapabilir, ayrıca cisco AP üzeriden DCHP Snooping trust ayarlarınızı kontrol etmelisiniz.

Bol şans.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2013 13:11
Paylaş: