Forum

port açma,wamp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

port açma,wamp server,localhost,, ile ilgili sorularım var

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,861 Görüntüleme
(@ahmeteksi)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

şimdi ben wamp server kurdum arkadaşlar,onun içine,flash playerli bir video ekledim www klasörüne,onu arkadaşlarım izleyebilirmi peki,yani şimdi modem port açmaya girdim,bir servis seçin diyor şimdi,ona ne seçecem ben,servis olarak,birde port açtımya şimdi bir sorun olurmu yani,herkes bilgisayarıma girebilirmi,bu girşleri engellemek için ne yapmalıyım,şifre mi koycaz ne yapcaz,ben sadece arkadaşlarımın www klasöründeki php dosyalrını izlemesini istiyorum anlaşıldımı acaba,

Gönderildi : 11/12/2013 22:56

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

şimdi ben wamp server kurdum arkadaşlar,onun içine,flash playerli bir video ekledim www klasörüne,onu arkadaşlarım izleyebilirmi peki,yani şimdi modem port açmaya girdim,bir servis seçin diyor şimdi,ona ne seçecem ben,servis olarak,birde port açtımya şimdi bir sorun olurmu yani,herkes bilgisayarıma girebilirmi,bu girşleri engellemek için ne yapmalıyım,şifre mi koycaz ne yapcaz,ben sadece arkadaşlarımın www klasöründeki php dosyalrını izlemesini istiyorum anlaşıldımı acaba,

yazdıklarını çözmesi zor oldu hiyeroglif gibi .. : ) ,

1.Kullandığın IP sabit mi ?

2.bir domain adı satın aldın mı ? 

3.kaç tane site yayınlama istiyorsun birden fazla ise bir dns sunucya ihtiyacın var içerde

Gönderildi : 12/12/2013 04:37

(@ahmeteksi)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

kardeş siteden yapmayacam yayını, wamp server in www klasörüne atcam dosyayı,onun için domaine ihtiyacım yok herhalde değilmi?,ip sabit nasıl oluyor kardeş,onuda no ip.comdan sabitlerim diye düşündüm ama,ben pek aşırı anlamıyorum ama, böyle bir projem var işte, nasıl yaparım yani,

Gönderildi : 12/12/2013 16:36

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

kardeş siteden yapmayacam yayını, wamp server in www klasörüne atcam dosyayı,onun için domaine ihtiyacım yok herhalde değilmi?,ip sabit nasıl oluyor kardeş,onuda no ip.comdan sabitlerim diye düşündüm ama,ben pek aşırı anlamıyorum ama, böyle bir projem var işte, nasıl yaparım yani,

Modem anladığım kadarı ile aities o zaman airties firmasını aramalısınız modeminizde nasıl NAt yapabilirim diye.

Gönderildi : 12/12/2013 19:16

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

sen , diyorsun " flash playerli bir video ekledim öyle yapman gerek "

1 - öncelikle bir html dosyasına bu flash video yu ekle

2 - sabit bir ip lazım yada senin ip nin devamlı senkron edecek bir web hizmeti , mesela noip.com gibi bir siteden bu hizmeti alırsın bu tarz sitelerden VEYA bir domain al ve domain i aldığın yerden senin ip ne yönlendirme yaptır ha bunlarıda yaptırmam diyorsan kullacılar senin direk dış ip ni kullanarak ta içerdeki siteye ulaşabilir tercih senin

3- modem üzerinden senin 80 numaralı portuna gelen istekleri senin içerdeki wamp serverın bulunduğu bilgisayarın ip adresine yönlendirmen gerek

bu şekilde olur.

Gönderildi : 12/12/2013 21:28

Paylaş: