Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhabalar şöyle bir sıkıntım var merkeze vpnle baglanan 10 a yakin sube var 2 noktamizda internet var ancak surekli vpn düşüyor ping attigimda 1 atiyorsa 3 atmiyor bunun nedeni ne olabilir dış ip den kontrol ettigimde sıkıntısız pingleye biliyorum merkezde fortigate 600c subelerdede zyxel p661 mevcut bazen modemler kitleniyor kitleniyor derken dış ipden baglandigimda modem şifresini kabul etmiyor restarttan sonra kendine geliyor birde bu modemin bagli oldugu noktada parmk izi cihazlari var burada vpn kopmasi oldugu icin port yonlendirme yapacagim vpn oldugu icin disardan port yonlendirmede bir sıkıntı olrmu acaba ek ayar gereklimi sonucta vpn var ama dis ipden almk istiyorm datalara?

Gönderildi : 28/11/2013 22:40

(@husnubagdatlioglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

cevap verecek yokmu acaba

Gönderildi : 29/11/2013 23:27

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Vpn olması port açmanıza engel olmaz ve bir sorun oluşturmaz. Vpn düşmesine gelince cihazların son firmwaresini yükleyip konfigürasyonunu doğru yaptınızsa eğer sorun telekom kaynaklıdır telekomla görşün derim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 30/11/2013 04:45

(@husnubagdatlioglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Konfigürasyonda bir sıkıntı olacağını pek sanmıyorum çünkü belirli bir süre çalışabliyor... 

Vpn olması port açmanıza engel olmaz ve bir sorun oluşturmaz. Vpn düşmesine gelince cihazların son firmwaresini yükleyip konfigürasyonunu doğru yaptınızsa eğer sorun telekom kaynaklıdır telekomla görşün derim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 30/11/2013 15:20

Paylaş: