Forum

Network üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network üzerindeki Yazıcıyı USB ile Paylaşmak

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@TurgutKaraagac)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Okulumdaki yazıcılar anlaşma gereği (Çıktı sayılarını özel bir yazılımla Network hattı üzerinden alınıyormuş) Domain hattı üzerinde bağlı ayrı olarakta interneti ADSL modemden alan Workgroup yaptığım bir PC Labaratuvarım var. Odamdaki yazıcımı usb ile PC-Lab da paylaşıma açıp her bilgisayarın kullanmasını sağlıyabilirmiyim ? Yazıcımın anlaşmasını ihlal etmiş olurmuyum? 

Teşekkürler 

[url= http://l1311.hizliresim.com/1h/2/u5ydh.pn g" target="_blank">http://l1311.hizliresim.com/1h/2/u5ydh.pn g"/> [/img][/url] 

Gönderildi : 03/11/2013 02:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu konuda sizin çıktı başına ödeme yaptığınız kurumla konuşmanız daha mantıklı olur.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2013 23:05

(@GokhanErdem)
Gönderiler: 27
Trusted Member

Counter (çıktı sayacı) muhtemelen yazıcı üzerinde olduğundan USB'den de ağ üzerinden de çıktı alsanız sayaç işlemeye devam eder.

Bu tür ağ yazıcılarının sayaç sayısı genelde web tabanlı oluyor. IP adresini bir browsera yazarak görebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Çıktı başına sayaç artacağından ihlal olacağını düşünmüyorum. Fakat yinede Rıza Bey'in dediği gibi firmaya danışmanızda fayda var.

Gönderildi : 05/11/2013 14:50

(@TurgutKaraagac)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Counter (çıktı sayacı) muhtemelen yazıcı üzerinde olduğundan USB'den de ağ üzerinden de çıktı alsanız sayaç işlemeye devam eder.

Bu tür ağ yazıcılarının sayaç sayısı genelde web tabanlı oluyor. IP adresini bir browsera yazarak görebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Çıktı başına sayaç artacağından ihlal olacağını düşünmüyorum. Fakat yinede Rıza Bey'in dediği gibi firmaya danışmanızda fayda var.

Yazıcıya verdiğim IP ile browserdan girdiğimde yazıcının bütün özellikleri ayarları bulunduğu arayüzü geliyor. Tahminim sayaç USB ayrı Ağ üzerinden ayrı sayacak değil tahminimce. Rıza Hocamında dediği gibi yine bir firmaya telefon açıcağım

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/11/2013 03:04

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bu bahsettiğiniz yazıcı network yazıcısı ise domaine dahil olmayan bilgisayarlarada kurup çıktı alabilirsiniz.

Gönderildi : 07/11/2013 12:52

Paylaş: