Forum

Ağdaki Windows7 y&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki Windows7 yüklü pcleri göremiyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@MemduhGumen)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, merkezden uzakta bulunan (100 km mesafede) aynı domain adı altında, farklı switchlerden ıp alan pclerimiz var, ben XP yüklü olan pclerden ping sorgulaması yapınca sorgulama sonuçları geliyor, ancak Win7 yüklü pclere sorgulama yapınca sadece IP ve bilgisayar adı yazıyor, sanki o bilgisayar ağda değilmiş gibi sonuç üretmiyor, ancak o pcde ağda takılı, ip alıyor, sisteme bağlanıyor, bu sorun nedendir, benim güvenlik duvarında mı sorun var, yoksa karşı tarafın pcdemi bir sorun var, o pcye ulaşıp remote desktopdan yardımda bulunmam gerekiyor, bu sıkıntılı durumu nasıl yada hangi programla çözebilirim, bir yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Gönderildi : 09/10/2013 19:41

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba, merkezden uzakta bulunan (100 km mesafede) aynı domain adı altında, farklı switchlerden ıp alan pclerimiz var, ben XP yüklü olan pclerden ping sorgulaması yapınca sorgulama sonuçları geliyor, ancak Win7 yüklü pclere sorgulama yapınca sadece IP ve bilgisayar adı yazıyor, sanki o bilgisayar ağda değilmiş gibi sonuç üretmiyor, ancak o pcde ağda takılı, ip alıyor, sisteme bağlanıyor, bu sorun nedendir, benim güvenlik duvarında mı sorun var, yoksa karşı tarafın pcdemi bir sorun var, o pcye ulaşıp remote desktopdan yardımda bulunmam gerekiyor, bu sıkıntılı durumu nasıl yada hangi programla çözebilirim, bir yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Aradaki bağlantı tipi tam olarak nedir ?

Gönderildi : 09/10/2013 21:10

(@MemduhGumen)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

cisco routerlar ve dağıtıcılar var, dc uzakta yok, bilgisayarlar belirlenen domain dahilinde log on oluyorlar

Gönderildi : 18/10/2013 21:33

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

farklı switchlerden ip dağıtıldığını söylemişsiniz, farklı ip bloklarından dağıtım mı yapıyorsunuz? aradaki bağlantıyı ne ile sağlıyorsunuz?

bir de ping komutu olarak ne yazdığınızı söyleyebilirmisiniz?

bunların tamamı domain üyesi olduklarına gore dns kayıtlarınızda bir güncellik sorunumu var, neden isimle bağlanamıyorsunuz?

Gönderildi : 19/10/2013 17:55

Paylaş: