Forum

Wifi bağlantı sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wifi bağlantı sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
536 Görüntüleme
Mustafa SEVİNÇ
(@mustafasevinc)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum,fakat benim bir sorunum var.

Benim Air6372SO markalı bir modemim var. Benim bilgisayarımdan kaynaklanan bir problemden dolayı benim bilgisayarım açılır açılmaz modemin üzerindeki tüm port ışıkları yanıp sönüyor.Buna wifide dahil.(fakat wifiyi kullanan kimse yok.) Bilgisayarım açıkken pc ye bağlı olan portu çıkartıp baktım tüm ışıklar söndü. Portu tekrar modeme taktım tüm ışıklar yine yanıp sönmeye başladı. Ve bu durum wifiyi aşırı derecede etkilemektedir. Wifiye bağlantı yapamıyorum bağlantı yapsamda hızım çok düşük geliyor modemin dipinden giriyorum. Download 0,01 mbps çıkıyor. Bilgisayarımı ağa bağlamadığım zaman internet hafifliyor,kasmıyor. Yani bilgisayarım ağa bağlı oldugu sürece wifiyi kullanamıyorum. Buna bir çözümünüz varmıdır ? DeepFreeze programı yüklü sizce bundan yapıyor olabilirmi ?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler 🙂

Gönderildi : 15/09/2013 06:02

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

Merhabalar;

DeepFreeze'in böyle bir etki yapacağını zannetmiyorum Mustafa bey şuanki modeminizin yerine başka bir modemle bağlantı yapmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 15/09/2013 12:45

Mustafa SEVİNÇ
(@mustafasevinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

DeepFreeze'in böyle bir etki yapacağını zannetmiyorum Mustafa bey şuanki modeminizin yerine başka bir modemle bağlantı yapmayı denediniz mi ?

Merhaba,hocam

Farklı bir modem ile denemedim. Harddiskde ağa bağlı harddiskde interneti kullanıyor fakat onda bir problem yok. Pc ye portu takınca yavaşlama işlemi başlıyor. Modemle alakası olduğunu zannetmiyorum ama yinede farklı bir modemle deneyeceğim.

Saygılar.. 

Gönderildi : 16/09/2013 17:24

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sormak istediğim birkaç nokta var?

1.  Bilgisayarım açıkken pc ye bağlı olan portu çıkartıp baktım dediğiniz RJ45 soketini mi çıkartıyorsunuz?
  2. Modem ve PC arasındaki kablonun uç bağlantıları ne şekilde?

Gönderildi : 16/09/2013 19:58

Mustafa SEVİNÇ
(@mustafasevinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Sormak istediğim birkaç nokta var?

1.  Bilgisayarım açıkken pc ye bağlı olan portu çıkartıp baktım dediğiniz RJ45 soketini mi çıkartıyorsunuz?
  2. Modem ve PC arasındaki kablonun uç bağlantıları ne şekilde?

1. Evet RJ45 soketini çıkartıyorum.

2 . Uç bağlantıları ne şekilde derken tam anlayamadım hocam. Renk sıralamasından mı bahsediyorsunuz ? 

Gönderildi : 17/09/2013 16:20

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Bilgisayarınızda Virus yada trojan olabilir. sizden habersiz veri gönderip alıyor gibi görünüyor. Antivirus taraması yaptınız mı?

Gönderildi : 17/09/2013 19:39

Paylaş: