Forum

200 Kullanıcı i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

200 Kullanıcı için Router ve Ethernet Kartı seçimi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
304 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

200 Kullanıcılı bir yurtta siz olsanız PFSense'nin önüne router olarak ne kullanırdınız ?  Draytek düşünüyorum ama model seçimininde kararsız kaldım.PFSense için 2 adet gigabit ethernet kartına ihtiyacım olacak bunları tedarik edebileceğim firma veya hangi markaları tercih etmeliyim ? 

Gönderildi : 06/09/2013 17:48

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Samet Bey,

Draytek seçimi yapabilmek için öncelikle bağlantı türü ve adeti önemlidir. Örneğin dual wan mı kullanacaksınız ? VDSL , ADSL , Fiber v.s. hangi türü kullanmayı düşünüyorsunuz.

Burada draytek pfsense önünde bridge mod mu olacak bu da önemlidir.

Misal hiç pfsense olmasa 2830 Dual WAN önerirdim.(Bağlantı türünü göz ardı ederek)

Gönderildi : 06/09/2013 20:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Eğer arkada pFsense var ise çok dert değil, herhangi bir modeli düşünebilirsiniz. Tavsiye niteliğinde daha sonra hatlarınızı arttırabilirsiniz diye DrayTek 3200 alabilirsiniz. Yada iki hattım var ilerdede değişmez derseniz Rafet hocanın önerdiği 2830 olur.

Gönderildi : 07/09/2013 12:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim.Draytek Bridge modunda kullanacağım.Ertan Bey'in dediği model ileriye dönük daha çok işimize yarayacak gibi duruyor. Önerileriniz için tekrar teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 08/09/2013 16:41

Paylaş: