Forum

Poe switch seç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Poe switch seçimi ve genel sorular

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@Muratistanbul)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar firmamız için 48 port poe switch almayı planlıyoruz, bu konuda birkaç sorum olacak.

1- Bu switch'te hem bilgisayarlar hem de ip kameralar bağlı olacak durum böyle olunca dikkat etmem gereken bir özellik var mı yoksa her poe switch bu işlevi yerine getiriyor mu?

2- POE zannedersem gigabit yapıda çalışmıyor ip kameralarda bunu otomatik kendisi ayarlaması için gerekli olan özellik auto sense midir?

3-  Aynı zamanda yönetilebilir hatta layer3'de olabilir, bir switch alsak arayüz olarak çabuk kavraya bileceğim hangi markayı önerirsiniz malum çözene kadar komutlarla uğraşmak bana biraz aman kaybettirir

4- Poe switch'leri normal network test cihazı ile test edebiliyor muyuz

Bu maddeleri göz önünde bulundurduğunuzda hangi switch'i önerirsiniz

Teşekkürler. 

Gönderildi : 03/08/2013 14:00

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Swintch'te benim tercihim hep Juniper olmuştur ve hiç üzmemiştir. Estetik olarak ta çok güzel switchler. biraz pahalıdır ama ömür boyu garantisini unutmamak lazım. yok bütçe sıkıntımız var derseniz o zaman HP switchlerde işinizi görür.

ama işin piri herzaman Cisco'dur. Para varsa Cisco yada Juniper yoksa HP.

kolay gelsin...

Gönderildi : 03/08/2013 14:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Poe üzerinde kamera olmasında bir sakınca yok. Kameralarınız poe üzerinden çalışabiliyor ise adaptör kullanmadan rahat kullanım sağlama imkanı verir.

Gbit olarak poe switch işlem yapıyor biz kullanıyoruz bir sorun yaşamadım.

Pek zaman kaybettirmez  zaman üzerinde uygulanacak olan aksiyona bağlı. 

Test etmenizde mahsur yok.

Hp Procurve önerebilirim.  Ömür boyu garantili.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/08/2013 00:29

(@mertkibar)
Gönderiler: 854
Noble Member

dell switchleri de tercih edebilirsiniz.. Juniper ile aynı seviyede bir switch üretiyorlar.

Gönderildi : 04/08/2013 00:59

Paylaş: