Forum

Heryerden erişebile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Heryerden erişebileceğim bir sistem nasıl kurarım ?

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@furkankaragoz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Amacım Logo muhasebe programıma her yerden bağlanmak.

bunun için ne lazımdır ?

windows servermı yeni bir bilgisayar mı alacağım terminal mı kuracağım tam çözemedim adım adım neler olması gerektiğini yazabilecek olan var mıdır?

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/08/2013 14:12

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

İlgili yazılımın çalışır ve bilgisayarınıza kurulu olması, sizinde sisteme vpn ile bağlanmanız yeterli.

Gönderildi : 02/08/2013 14:34

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Amacım Logo muhasebe programıma her yerden bağlanmak.

bunun için ne lazımdır ?

windows servermı yeni bir bilgisayar mı alacağım terminal mı kuracağım tam çözemedim adım adım neler olması gerektiğini yazabilecek olan var mıdır?

Teşekkürler.

Her yerden derken tam olarak kastınız nedir? Tek locasyonda tüm bilgisayarlardan erişmek mi? Yoksa farklı locasyonlarınız var bunlarda ki bilgisayarlardan erişmek mi? Yoksa tek locasyon ama gezici personelde var bunlardan erişmek mi? Yoksa.........? Yoksa.........?

Benim yoksalarım bitmez. Siz senaryonuzu daha açıklayıcı yazarsanız size daha fazla faydamız dokunur?

Gönderildi : 02/08/2013 15:47

(@furkankaragoz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tek merkez var örneğin evimdeki laptopumdan buraya bağlanıp şirketteymiş gibi işlem yapmak istiyorum

Gönderildi : 02/08/2013 17:37

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

İyi Günler,

Bir terminal sunucu kurup Remote App özelliği kullanarak dışarıdan da erişiminizi sağlayabilirsiniz. Ya da remote app ile uğraşmayayım uzak masaüstü kullanarak yaparım da diyebilirsiniz. 

Gönderildi : 02/08/2013 18:07

(@furkankaragoz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yalnız uzak masaüstü işini beceremedim denilenleri yaptım ama bağlantı kurulamadı

Gönderildi : 02/08/2013 18:16

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Denilenleri yaptım ama bağlantı kurulamadı derken biraz daha açıklayıcı olursanız daha rahat yardım sağlanabilecektir. Neleri denediniz ne sonuçlar aldınız?

Öncelikli olarak merkez lokasyonunuzda statik ip kullanıyor musunuz? Tahminim kullanmadığınız yönünde.

Merkez lokasyon basit bir modem ile mi internete çıkıyor yoksa firewall kullanıyor musunuz? Her ikisi için de gerekli yönlendirmeleri yaptınız mı? 

Gönderildi : 02/08/2013 23:43

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Öncellikle logonun kurulu olduğu server üzerine vpn server kurmanız gerekiyor.

Diğer bilgisayara da vpn client yazılımını kurmanız yeterli olur.

Logo programınız terminal destekliyorsa, vpn client ile şirketinize bağlanıp terminali yüklersiniz.

Terminal desteklemiyorsa, uzak masaüstü yapabilirsiniz.

Vpn server bağlantısını makine üzerinde değil de cihaz üzerinde yapmanız daha sağlıklı olur.

Gönderildi : 04/08/2013 20:22

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhabalar bu isin en kolay yolu vpn dir, vpn bilgisayardan sisteme yapilanin en kolay hizli ve sorunsuz olanida ssl vpndir. hali hazirda ssl vpn nat gerektirmez ve guvenlik sistemlerine pek takilmaz bu nedenle her turlu yapidan kolayca kurulabilir..

Gönderildi : 04/08/2013 20:47

Paylaş: