Forum

Anten ile network v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Anten ile network ve internet sorunun giderilmesi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@ilhamiariz)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mesafeleri yaklaşık 450 metre olan ve açık alanda diyebileceğimiz merkez ve depo olarak iki adet lokasyonumuz var.

Depo tarafında internet sürekli problem,kullanılan hizmet TT adsl.Lokasyondan kaynaklı başalternatif yok olsada malyeti yüksek.

Merkezde ise 8 MBps (Sokaktaki kutuya kadar fiber geliyor.Kutudan 100-150 metre içeriye bakır kablo) TT .

İki nokta arasında VPNipsec ile iletişim var.Depo tarafı merkeze netsis,rdp bağlantıı bir program ve IIS ile çalışan şirket içi bir programı kullanmak üzere iletişimi sağlıyorlar.Deponun interneti normal olduğu zamanlarda, firewall u ping lediğimde 60ms i görüyorum.TT kaynaklı internet yavaşlamalarında ise 4000-5000ms oluyor.İki nokta arası anten kurulumu yapsam sorunu çözerim diye düşünüyorum.
Nasıl yardımcı olursunuz?Nasıl bir anten sistemi olmalı.Ve sizce bu anten sistemi kurulunca ping ms kaça kadar düşer.dezavantajları ne olur?Yaklaşık kaba maliyet ne olur?

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/07/2013 15:52

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhabalar

Merkez ve Depo arası mesafe fazla değil  Outdoor AP çözümü düşünürseniz size LANCOM OAP321 Bridge KIT veya Cisco AiroNET 1300 öneririm her ikisini de kullandım çok iyi ürünler   sorun yaşamazsınız maliyet olarak tam hatırlamıyorum ama 5-6bin lirayı gözden çıkarmanız gerekir.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 15/07/2013 17:09

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

2 tane UBNT Nanostation M5 access point alın. Problemsiz kullanırsınız.

http://www.ubnt.com/airmax#nanostationm  

Gönderildi : 15/07/2013 17:36

(@ilhamiariz)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/07/2013 17:54

Paylaş: